Missä halvin Domain nyt?

Läppäriräppäri

Kuka vetää pohjat? Halvin, jonka oon nähnyt oli n. 47 euroa vuodessa/5o Mt levytilaa

14

6393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cres

      No ainakin Futuronilla on tällainen hosting:

      Extra Mini 20€/vuosi:

      Oma domain osoite (.com, .net, .org, .info, .us, .biz)
      50MB kotisivutilaa
      Ei liikennöintirajoitusta
      5 sähköpostiosoitetta
      2 sähköpostilistaa
      1 MySQL -tietokanta
      Hallintapaneeli
      Sähköpostiosoitteita
      Domainparkki
      24/7/365 tuki
      Varmuuskopiointi (vko)
      FTP ja SHELL
      PHPMyAdmin
      Hotlink-suojaus
      Oma backup mahdollisuus
      Omat virhesivut
      Cronjobs
      Salasanasuojaus
      POP3 ja IMAP4
      SMTP-palvelin
      Edelleenohjaus
      E-mail aliakset
      Automaattivastaajat
      Catch All -osoitteet
      Spam-esto ja virustorjunta
      BoxTrapper
      Sähköpostilistoja
      MySQL -tietokantoja
      PHP4 safemode off
      Perl 5
      FrontPage -laajennukset
      Oma cgi-bin
      Uudelleenohjaukset
      Statistiikat
      Fantastico

      • Hip Hip Hurraa

        Kiitos tuosta Futuron-vinkistä.

        Mutta kuka osaisi (ja jaksaisi) selittää nuo kaikki "ominaisuudet"?

        En esim. ymmärrä miksi on halvepi vuosimaksu, kun on "Ei liikennöintirajoitusta". Ja pykälää kalliimmassa on jo rajoitus. Menee omasta mielestä niinkuin päinvastoin.......


    • Tiina
      • Anonyymi

        www.webol.fi


      • Juupe

        hostingpalvelu (www.hostingpalvelu.fi) myy .fi domainia 43 egee 3 vuotta (muut tunnukset on kyl reilusti vielä halvempia jotai 4.90 vuos löyty). Halvin kotisivutila tais olla 2.90 egee kuus ja siihen sai jo 100 megaa tilaa ja ilmasen kotisivukoneen. Mä ainakin tykkäsin tosta.


    • kingsley kane

      osoite.com saa 1euron/vuosi webhotellin johon kuuluu 1000mb kotisivutilaa. pakettiin kuuluu:
      * Oma .eu/.com/.net/.org/.info/.biz/.name
      * Sähköpostiosoite: sina@sinundomaini
      * 5 sähköpostitunnusta ja 5 POP3
      * Webmail
      * 1000 Mt:n FTP-tila
      * ASP- ja/tai PHP-tuki
      * Oma CGI-bin

      löysin hesarissa linkin www.osoite.com/hs

      • halpa?

        Paketin normaalihinta on 7,98 euroa/kk (95,76 euroa/vuosi). Normaalihinta veloitetaan toisesta sopimusjaksosta alkaen.


    • Juupe

      hostingpalvelu (www.hostingpalvelu.fi) myy .fi domainia 43 egee 3 vuotta (muut tunnukset on kyl reilusti vielä halvempia jotai 4.90 vuos löyty). Halvin kotisivutila tais olla 2.90 egee kuus ja siihen sai jo 100 megaa tilaa ja ilmasen kotisivukoneen. Mä ainakin tykkäsin tosta.

      • ei aina ymmärrä

        Mitä mieltä olette, voiko tuon domainin ostaa ite ja mennä sitten sen kanssa hotelliin? Vai pitääkö se aina tilata tuon hotellin kautta ja kenen se sitten on? Eli jos ostan domainin hotellin kautta vaikka kolmeksi vuodeksi ja haluankin vuoden päästä vaihtaa webhotellia niin onko domain minun ja voinko viedä sen mukanani uuteen hotelliin? Informoikaa pöljää pliis.


      • Domster
        ei aina ymmärrä kirjoitti:

        Mitä mieltä olette, voiko tuon domainin ostaa ite ja mennä sitten sen kanssa hotelliin? Vai pitääkö se aina tilata tuon hotellin kautta ja kenen se sitten on? Eli jos ostan domainin hotellin kautta vaikka kolmeksi vuodeksi ja haluankin vuoden päästä vaihtaa webhotellia niin onko domain minun ja voinko viedä sen mukanani uuteen hotelliin? Informoikaa pöljää pliis.

        Hotellin pitää aina rekisteröidä domain asiakkaansa nimiin ja hyvässä hotellissa siirto myös onnistuu kätevästi. .fi domainien kaa siirto on aina helppoa, koska asiakas saa valtuutusavaimen aina postitse jolla voi sitten vaihtaa hotellia.

        Esimerkiksi toi Juupen mainitsema Hostingpalvelu.fi mitä kanssa itse käytän hoitaa homman asiallisesti.


    • lähtee
    • Anonyymi

      Vanha mutta "aiheellinen" aihe nykyäänkin.

      Domain pitäisi siirtää nykyiseltä (31 eur/v) halvempaan. Minkä verran maksaa .fi–domain arvon vuonna 2024 vähiten? Ei tarvitse olla mitään erikoispalveluja. Riittää että saa dns-tietueet konffattua,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      59
      9367
    2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      128
      6730
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6612
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      178
      4926
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      170
      4728
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      96
      3296
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2411
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      66
      2288
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      164
      2243
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      57
      2057
    Aihe