En ole varma onko lapsen isä narsisti vai jokin muu ongelmainen, mutta hän pompottaa minua lastenvalvojalla. Mieli muuttuu joka kuukausi miten hän haluaa tavata lasta ja yleensä käyttää triangulaatiota eli haluaa tehdä jotakin jos joku kaveri on niin sanonut. Koskaan ei ole se mitä hän itse näkisi parhaaksi. Joku oli jopa neuvonut ettei kannata suostua mihinkään elatus sopimukseen ym. Hän väittää ettei hällä ole kavereita mutta silti näitä puuttujia riittää, joiden mukaan hän elää. Osa rikollisia joiden kanssa en halua lapsen olevan tekemisissä tai saavan vaikutteita. Väitti lastenvalvojalle, että valehtelen mutta onneksi on todisteita hänen uhkailustaan kun uhkasi jopa tappaa minut ja lapset. Ollaan erottu, mutta ei mukamas ymmärrä. Onko tämä jotakin narsistin pelailua? Sanoin että tätä lasta ei traumatisoida, mutta isää kiinnostaa vain isien oikeudet ei lapsen hyvinvointi. Onko lastenvalvojalle mentävä aina kun isä niin vaatii vaikka sielläkin on hänelle sanottu miten toimia. Rikollisuuden vuoksi vaadin valvottuja tapaamisia joihin hän ei suostu.
Narsismista
12
1275
Vastaukset
- Anonyymi
Onko ex puolisosi joku rikollinen itse siis??
- Anonyymi
Kyllä hänelläkin on tuomio, josta valehteli. Ennen kuin alettiin lasta tekemään kysyin onko hän tehnyt rikoksia, väitti ettei ole. Mutta kyllä hänellä on merkintöjä. Oli järkytyksekseni luokiteltu muille vaaralliseksi. Siksi vaadin vain valvottuja tapaamisia joihin hän ei suostu vaan yrittää ilmeisesti "väsyttää" minut varailemalla aikoja lastenvalvojalle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä hänelläkin on tuomio, josta valehteli. Ennen kuin alettiin lasta tekemään kysyin onko hän tehnyt rikoksia, väitti ettei ole. Mutta kyllä hänellä on merkintöjä. Oli järkytyksekseni luokiteltu muille vaaralliseksi. Siksi vaadin vain valvottuja tapaamisia joihin hän ei suostu vaan yrittää ilmeisesti "väsyttää" minut varailemalla aikoja lastenvalvojalle.
Kuinka sait selville että on muille vaarallinen? Tiedätkö mitä se on tehnyt? Ikävä tilanne.
Kunpa valtio voisi taata kansalaisten turvallisuuden tämmöisten mätämunien varalta.
Ei kenenkään pitäisi edes altistua häiriintyneille elämän pilaajille.
- Anonyymi
Vie asia käräjille.
- Anonyymi
Paha tilanne päällä
- Anonyymi
Hyvä tilanne päällä.
- Anonyymi
Miten ihmeessä saa ajan lastenvalvojalle?
- Anonyymi
Ei mitenkään - lastenvalvoja ei ole edes asianosainen ja sopimusosapuoli, ota yhteys lasten isään lapsen edun mukaisena.
- Anonyymi
Jos oisin toi mies veisin jutun oikeuteen.
Taas yks katkera nainen, joka kostaa lapsensa kautta- Anonyymi
Missä on lastensuojelu viranomaiset kun äidin toimintaan ja lasten vieraan murtamiseen tulisi puuttua?
- Anonyymi
En ole varma millä virallisella ”pätevyydellä” analysoit miestäsi täällä suomi24-palstalla.
Tämä jos mikä on kovin narsistista käytöstä..
Ketjusta on poistettu 73 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1022234Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1262142Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.3022010Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441801Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2091657- 381478
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii291285Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941163Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤701160- 541123