Paranormaaliblogi

Välttäkää tätä, koska venäjän propaganda on soluttatunut tälle sivustolle. Jatkuvasti linkkejä MV sivustolle, joka on venäjän ruplaohjauksessa. Siellähän ei "keskustele" enää kuin pari-kolme salaliitto sekoilijaa ja venäjän ihailijaa, josta Vespa nosti tuon toisen jopa modeksi, jota ihmettelin. No tällä liikkeellä sai muut, jos ei häipymään, ainakin hiljaiseksi.
http://paranormaaliblogi.net/foorumi/viewtopic.php?f=43&p=63656#p63656
http://paranormaaliblogi.net/foorumi/viewtopic.php?f=45&p=63663#p63663
171829
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Vain yksi mies voi olla noin hullu kuin Aloittaja. Varaktori.

Äänestä
  • No käy lukemassa noita kommentteja, niin silmäsi aukeavat. MV lehti on täysin venäjän tukema propaganda sivusto, jota pitää yksi putinin lemmikki..

    Äänestä

  • Vespa on putinisti.

    Äänestä

  • Joo Putinilta saamme salkuttain rahaa salaisille tileille. Taitaa olla jonkun Hybridikeskuksen trolli joka tällaiseen uskoo.

    Äänestä

  • Varaktori siis asialla, no se selittää tuollaiset parananoidit näkemykset sitten kyllä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No käy lukemassa noita kommentteja, niin silmäsi aukeavat. MV lehti on täysin venäjän tukema propaganda sivusto, jota pitää yksi putinin lemmikki..

    MV-lehti Venäjän tukema?

    Tuo väite kuuluu samaan mappiin kuin missä on myös väite että "Elvis elää"

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Joo Putinilta saamme salkuttain rahaa salaisille tileille. Taitaa olla jonkun Hybridikeskuksen trolli joka tällaiseen uskoo.

    Ei kaikki putinistit saa rahaa. Ne ovat hyödyllisiä idiootteja.

    Äänestä

Varoittaa mahdollisesta tietoturvariskistä sivustolla.
Ruplavetoinen, oletan.

Äänestä
  • Sivustolla ei ole tietoturvaongelmia, selaimet ilmoittavat tuosta automaattisesti jos sivustolla ei ole automaattista SSL-salausta / https -alkuinen tunnus. Tuota tarvitaan lähinnä jos sivustolla käydään kauppaa/ostoksissa käyttää pankkikorttia. Paranormaaliblogi käyttää vielä vähemmän käytettyä http -alkuista tunnusta, mutta on silti turvallinen. Jos ilmoitus estää sivustolle pääsyn, voi sen ohittaa klikkaamalla Lisätietoja nappulaa ja hyväksyä sieltä sivustolle menemisen.

    Osoite on siis http://paranormaaliblogi.net

    Sivustolla on paljon mielenkiintoisia artikkeleita, mutta osa käy myös keskustelua sen foorumilla, jonka vapauden kanssa (ei näkökulmasensuuria) oli aloittajalla ongelma.

    Äänestä

  • Ettet vaan itse ole jokin Nato trolli?

    Äänestä

Kyseessä on vapaa foorumi, jonne kuka tahansa voi kirjoittaa! Sama juttu kuin tämä suomi24.

https://paranormaaliblogi.net sivustolla taas ei ole mitään sotajuttuja, vaan niitä ufojuttuja. <3

Äänestä
  • Erään putinistin kirjoitus. Seuraa varmaan venäjän kanavia ahkeraan.
    "Tässä on kehkeytymässä mielenkiintoinen skenaario. Jos Euroopassa tule oleman energiasta pula, niin välittömästi leimahtaa myös ihmis agressio. Sillä ei ole väliä mihin tai keneen se on suunnattu, kun agressio/ distruktiivisuus jo olemassa se eskaloi eurooppan rauhan. Jossain vaiheessa päädytään siiheen pisteeseen että se muuttuu levottomuuksiin sekä väkivaltaan jopa suomessa.

    Tilanne voi eskaloitua jopa sotaan Euroopassa. Tästä tulikin mieleen Wolf Messingin muistot. Itse asiassa näyttä siltä että niin tule käymään, todella mielenkiintoista.
    Ukrainassa meneillään sotilallinen erikoistoiminta. Sodaksi sitä ei voi oikein kutsua koska sieltä yritetään pelastamaan siviiliä sekä yritetään säästää myös infran. Sodassa taas pistetään kaikki matalaksi. Mutta Eurooppaan voi tulla sotaa, nyt se on vain ajan kysymys milloin Naton rotat alkaa jyrsiä toisiaan. Silloin kun eläimelliset vaistot sekä teot ylittävät ihmisen henkisyyttä.
    Jokaiseen ihmisen totuus on henkilökohtainen illuusio.

    Äänestä

  • Sinne voi kirjoittaa vain, jos on samaa mieltä kuin mode.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sinne voi kirjoittaa vain, jos on samaa mieltä kuin mode.

    Jos siellä on joku mode joka sensuroi asiattomasti viestejä, niin kannattaa ilmoittaa pääylläpitäjälle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sinne voi kirjoittaa vain, jos on samaa mieltä kuin mode.

    Ei pidä paikkaansa tuo väitteesi.

    Äänestä

Paranormaaliblogin foorumi on vapaa foorumi, jossa voi keskustella vapaasti puolesta ja toiseen. Jos vapaa keskustelu triggeröi, niin voi keskustella jossain sellaisella foorumilla, jossa sensuroidaan toinen osapuoli asioista ja hyväksytään vain toinen osapuoli/näkökulma.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Välttäkää tätä, koska venäjän propaganda on soluttatunut tälle sivustolle. Jatkuvasti linkkejä MV sivustolle, joka on venäjän ruplaohjauksessa. Siellähän ei "keskustele" enää kuin pari-kolme salaliitto sekoilijaa ja venäjän ihailijaa, josta Vespa nosti tuon toisen jopa modeksi, jota ihmettelin. No tällä liikkeellä sai muut, jos ei häipymään, ainakin hiljaiseksi.
http://paranormaaliblogi.net/foorumi/viewtopic.php?f=43&p=63656#p63656
http://paranormaaliblogi.net/foorumi/viewtopic.php?f=45&p=63663#p63663

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu