Boikotoikaa

Anonyymi

Hiihtäjien ei pitäisi osallistua samoihin kisoihin, missä on Venäjän urheilijoita. Antakaa tukenne Ukrainalla ja boikotoikaa kaikin tavoin Venäjää. Eri lajeissa on nähtävissä urheilijoiden kannanottoja ja niin pitäisi olla myös hiihdossa. On häpeä, jos Venäjä näkyy meillä Suomessa kaiken Venäjän roistomaisuuden vuoksi enää missään länsimaisessa yhteydessä. Emme voi antaa tappajakansalle tilaisuutta osallistua rauhanomaisiin tapahtumiin.

11

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ala-Kurtin sällit Kiovan porteilla, nyt voisi liittää sen oikean Salla-tunturin taas Suomeen.

      Jokos ne Voltin lähettien polkupyörät ovat tulleet ?

    • Anonyymi

      Jokainen urheilija ei edusta vain itseään ja seuraansa, vaan myös maataan ja sen arvoja sekä tekoja.
      Näin myös suomalainen urheilija joka ottaa kantaa asioihin maansa linjan mukaisesti edustaessaan maataan siniristilipun liehuessa urheilutapahtumissa.

    • Anonyymi

      Urheilu pitäisi pitää täysin politiikasta erillään.
      Ei ole venäläisten urheilijoiden vastuulla mitä maan johto töpeksii....

      • Anonyymi

        Niin pitäisi, mutta politiikka ja Urheilu liittyy toisiinsa. Bolsunov jäi kapteenin 'jämät'.....


      • Anonyymi

        Oliskohan aika jo lopetta tuo turha lässytys jottei sota urhrilu kuulu yhtten. Voit ihan vapaasti mennä lässytämään Puttinille ja noille Ukraina urheilijolle jotka nyt puolustaa maataan!


    • Anonyymi

      m 15 km Lahti, joku läskiakka raivosi ylen signaalin mukaan majoor Polsulle, onneks ei ollut heinäseipäitä lähellä

    • Anonyymi

      Krista Pärmänkoski puhuu Venäläisten Puolesta.Mitä mieltä mahtaa olla Ukrainalaisten lasten puolesta.

    • Anonyymi

      Hyvin sopi Kristalle, että kenoveevalle lätkäistiin karanteenia. Pääsi tyttö taas hoitamaan kolhoosin kanoja. Nebrajeeva nimenä tulee muuten Ukrainalaisesta joestam tietääkö aloittaja mistä ?

      ps. Sallan poijjaat, eli kolmas tai neljäs sukupolvi, jotka vaihtoivat puolta 1917 - 1950 välisenä aikana, ovat nyt tällä joelle, ne, ketkä selvisivät Tsernobylsimästä hengissä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      117
      3892
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3225
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      65
      1830
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      218
      1302
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1212
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      199
      974
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      755
    8. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      706
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      696
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      690
    Aihe