En jaksa enään.

Anonyymi

En tiedä mihin voisin enään avautua tästä, joten päätin kirjoittaa tänne. Olen tuntenut mieheni noin pari vuotta ja hänen lapsensa noin 8 kuukautta. Lapset ovat enimmäkseen äidillänsä, mutta kun he tulevat tänne, on kuin minä lakkaisin olemasta, saattavat isältänsä kysyä missä olen jos en ole heidän näköpiirissään, muuten ei puhu minulle oikeastaan mitään. Kyse ei ole siitä, ettenkö olisi yrittänyt. Lapset ovat alle kouluikäisiä. Olen miehelleni yrittänyt kertoa miten ulkopuolinen olo minulla on, mutta aina kun asiasta mainitsen mies suuttuu. Lasten äiti ei noteeraa minua ollenkaan, tai on antanut olettaa ettei minua siedä.

Lasten takia, emme voi muuttaa yhteen, koska työt on eri paikkakunnilla, välimatka on noin 100 kilometriä. Mies on sanonut ettei voi moneen vuoteen muuttaa ja jos silloinkaan, vaikka hän pystyisi tekemään työtänsä missäpäin tahansa.

Tuntuu todella pahalta, koska rakastan miestäni, mutta tämä tilanne on liian haastava ja koen olevani todella loppu, koska koen olevani ulkopuolinen ja yksinäinen. Haluaisin myös omia lapsia, mutta mies ei enään haluaisi.

4

1080

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Etkö vielä ymmärrä??? Miksi rikoit ensinnäkin toisten perheen? Sen siitä saa kun hajottaa toisten onnen.

      Lapset ei kuulu sun arkeen ne ei tarvi sinunlaista perheenrikkojaa. Hyvä mies ei näyttäisi lapsiaan perheenrikojille. harmi että häneltä on lipsahtanut se että toi lapsensa sun nähtäväksi.

      Huomaatkos, olet ylimääräinen. Mihellle lapset ja eksä on tärkeimmät, sinä olet sijalla 90 jos sielläkään.

      Kannataisko nyt vaan lähtä ja etsiä mies joka ei ole perheellinen. Älä riko enää, saat aina siitä maksaaa ja onneksi saat maksaa.

      • Anonyymi

        HHAHHAAAAAAA.... ÄITIPUOLELLA?Mikä on puolikas äiti? Jalat vai kädet???? Ei kellään ole äiti puolta, sellasta ei ole.
        Lapsilla on äiti eikä puolikasta. Kuka on tämä puoikas, joku siivooja joka kuvittelee asuvansa lasten kotona ilmaiseksi. Heh... voi teitä puolikkaita ihmisiä, mullakin on autopuoli koira puoli, Miksi olette niin katkeria että kuvittelette olevansa muuta kuin kokki tai siivooja miehen elämässä. Lapsethan sairastuu jos puolikas ihminen ntulee taloon pakosti.


      • Anonyymi

        Niin mistä tästä nyt kävi ilmi, että kirjoittaja olisi rikkonut toisen perheen?? Vai lähtikö sinun oma puoliso toisen matkaan ja katkerana täällä kirjoittelet😆?

        Kirjoittajalle annan sellaisen ohjeen, että etsi itsellesi kunnon mies jolla ei ole lapsia. Kokemuksesta tiedän, että tilanne ei varmasti tule koskaan olemaan ideaali jos kyseessä on uusperhe. Olet itse lapseton niin etsi itsellesi myös lapseton mies. On aivan eri asia sitten jakaa lapsen saamisen onni sellaisen miehen kanssa joka ei ole jakanut tätä kokemusta jo toisen kanssa. Ja muutenkin saat paljon paremman elämän normaalissa perheessä kuin olemalla ikuinen kakkonen miehen exän ja lasten välissä.


    • Anonyymi

      Itsekkin koen olevani ulkopuolinen kun miehen lapset tulevat kylään. Välillä mieheni aina sanoo: pinoa sinä nämä puut kun minä menen pojan kanssa vaihtamaan sukset potkulautaan tai mene lämmittämään saunaa kun me lasten kanssa kävellään. Jopa meidän omat lapset joutuu ulkopuolisiksi. Ostin pojalle istuimen polkupyörään, että voimme pojan kanssa lähteä mukaan pyöräilemään. Kerran kuitenkin näin keittiön akkunasta kun kaikki muut pyöräilivät tiellä ja minä olin pojan kanssa sisällä. Turhaan tuli sitten sekin ostettua. Välillä tuntuu, ettei minun ajatella kuuluvan perheeseen. Jos kysyn, että voimmeko tehdä jotain, esim. siivota talon niin mieheni sanoo, että kyllä sitten kesällä. Monta kesää on jo mennyt ja talo on vieläkin siivoamatta. Jos poikapuoli kysyy, että voidaanko rakentaa puumaja niin mieheni rakentaa sen saman viikon aikana, poikapuoli ei ole kyllä sen jälkeen edes leikkinyt koko paikassa. Jos minä sanon, että olisi kiva saada vaikka joku hiiri tai sammakko lemmikiksi niin mieheni vastaa ettei luonnossa olevia eläimiä saa ottaa lemmikiksi. Tytärpuolen tarvii kysyä vain pari kertaa niin mieheni tuo hänelle akvaarion jonne voi laittaa sammakoita.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      349
      2803
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      178
      2254
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1822
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1577
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      53
      1115
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      273
      944
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      806
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      68
      747
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      46
      628
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      581
    Aihe