Cruise jälkiasennuksena?

Onko kokemuksia -00 mallin Lagritsan cruisen jälkiasennuksesta?

Mistä olette osat hankkineet? Cruise tulee varmaankin vasempaan viikseen?
Viiksen lisäksi pitäisi varmaankin hankkia cruisen boksi ja joku johtosarja. Vai kytketäänkö viiksi suoraan moottorin ohjausyksikköön?

Minä poika se vaan kruisailen ja annan Alonson hoitaa hurjastelun :)
5722
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • hintoja, mutta pakko se on meikäläisen. Mitä hupi maksaa asennettuna, asentamatta ?

    Äänestä

Oon hieman selvitellyt vakkarin hintoja: liteon ym. tarvikesetit saa 250 € ja rostran (renun alkuper.merkki) maahantuojalta tarjouksena 300. Mut jälleenmyyjillä rostra n.500 €! Pitää vielä selvittää miten saa örumilta ostaa yksityinen, vai saako? Muuten laitan liteonin tai vastaavan.. Niin, asennus tekee 300 lisää, mut itse asennan omani. ei mikään loputon urakka..

Äänestä
  • Kerrohan sitten miten meni asennuksen kanssa. Ota hyviä kuvia, niin osaat sitten opastaa :)

    Äänestä

  • Mannerjää kirjoitti:

    Kerrohan sitten miten meni asennuksen kanssa. Ota hyviä kuvia, niin osaat sitten opastaa :)

    Asennukseen löytyy ohjeet rostran laitteelle. Laita mailia niin pistän linkin. Mut, tosiaan rostra kustantaa 500 ja muita merkkejä saat 200 halvemmalla. Olen kuitenkin vakuuttunut laatuerosta ja merkkiliikkeet laittavat rostraa ensiasennuksina. Lisäksi nuo ohjeet ovat selkeät ja merkkikohtaiset, joten rostraa yritän etsiä. Saksasta en ainakaan helposti löytänyt (ebay) ja ranskasta en ole vielä etsinyt. Luulisi löytyvän, mutta en hallitse ranskaa. Onkohan ebaylla sivut patonkimaassa? Eihän kukaan maksa 500 laitteesta, jossa on piuhaa ja yksi vastus-konkka boksi!..etsitään. jos jollain vinkkejä, niin tervetuloa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mannerjää kirjoitti:

Onko kokemuksia -00 mallin Lagritsan cruisen jälkiasennuksesta?

Mistä olette osat hankkineet? Cruise tulee varmaankin vasempaan viikseen?
Viiksen lisäksi pitäisi varmaankin hankkia cruisen boksi ja joku johtosarja. Vai kytketäänkö viiksi suoraan moottorin ohjausyksikköön?

Minä poika se vaan kruisailen ja annan Alonson hoitaa hurjastelun :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu