Voi ei!
En saa päähän, eikä pikaiselle etsimiselläkään löytyny tämän lännen tyhmimmän koiran rotua.
Siis, voisiko joku kertoa, Rantanplanin rotu?
Lucky Luken koiran Rantanplan rotu?
8
3185
Vastaukset
- Sologdin
Uderzon ja Goscinnyn kansallisuus ja kansallismielisyys (ranskalaisia) huomioonottaen Rantanplan on tietystikin saksanpaimenkoira, schäfer. Rantanplanin syntyvaiheista oli jossakin erillinen sarjakin, en nyt vain muista missä.
- huhhuh_
taitaa olla aika omituinen piirtäjä, jos saa sakemannista väännettyä sellasen... Luulis et se o seropi tai jotai. Ei oo tainnu nähä piirtäjä saksaria, ei ei ei...
- Sologdin
huhhuh_ kirjoitti:
taitaa olla aika omituinen piirtäjä, jos saa sakemannista väännettyä sellasen... Luulis et se o seropi tai jotai. Ei oo tainnu nähä piirtäjä saksaria, ei ei ei...
maailmankuulu Uderzo ja käsikirjoittaja vielä kuuluisampi René Goscinny. Kuten sanoin, he ovat itse piirtäneet Rantanplanin synnystä kertovan sarjakuvan. Rantanplanin esikuvana on ollut taannoinen televisiosarja Rin-Tin-Tin joka kertoi saksanpaimenkoiran seikkailuista villissä lännessä.
- ASIASTA TIETÄVÄ!!!!!
Sologdin kirjoitti:
maailmankuulu Uderzo ja käsikirjoittaja vielä kuuluisampi René Goscinny. Kuten sanoin, he ovat itse piirtäneet Rantanplanin synnystä kertovan sarjakuvan. Rantanplanin esikuvana on ollut taannoinen televisiosarja Rin-Tin-Tin joka kertoi saksanpaimenkoiran seikkailuista villissä lännessä.
Voi helkutti!
Lucky Lukea piirtää/piirsi Morris (nykyisin Achde)! Uderzo on Asterixin piirtäjä. Rantanplan on saksanpaimenkoira suuresta nenästään huolimatta. Vai väittääkö joku, että kyseisen sarjan ihmisetkään niin todellisen näköisiä ovat?
- Crankpin
Mutta kyllä siinä älyn puolesta voisi olla paljon Suomen ajokoiraa, niin viisas se on...
- Loskoipio
Kennelihmiset on kehittäny kiertoilmaisun X-rotu, muut puhuu sekarotusista. Minusta siinä on pikkusen espanjanvesikoiraa, pumia ja salukia. Saattaa taannehtivasta sukulinjasta löytyä lapintyöperäinenporokoirakin.
- sekarotuinen
se on seka sikiö saatana
Pekingeesi/kojootti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1474146Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville673846Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123084Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1232688- 1822393
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa331630Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka551470- 541312
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161110Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1131100