rainanukosta

Anonyymi

Pakko kommentoida tätä poikien kahinaa, vaikka se taitaa saada ammatti-itseensäottajisa kuorolaulua aikaan.

Oletteko tosiaan sitä mieltä että tuo kisailu on kokonaan Vladin syytä - onko teidän mielestä nato, eu ja usa kokonaan syyttömiä tilanteeseen? Ainakin minä olen lukenut useamman viime kuukauden aikana Venäjän vaatimista turvatakuista lukemattomia kertoja, joihin länsi on yksiselitteisesti vastannut ettei anna turvatakuita vaikka Vladi selvästi kerta toisensa jälkeen sanoi että menee ukkilaan. Eli eiköhän länsimaat ole vähän kuin hakeneet tällaista konfliktia, koska eivät suostuneet minkäänlaisiin kompromisseihin. Mielestäni tätä voi verrata siihen tilanteeseen että kaveri panee muijaasi. Eiköhän se ole aika selvä siitä suuttuu kun ei edes anteeksi pyydä.

3

348

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No jo on Vittusaatana, kun ei saa putiinia Kyrvänsyyläksi kehua!!

    • Anonyymi

      Nysse Putinki on tuhonnu antonov 225., maailman suurimman lentokoneen. Mitä pahaa se kone ryssiille on teheny?

    • Anonyymi

      Riitaan tarvitaan aina kaksi osapuolta.
      Kyllä länsi on lähes yhtä syyllinen kuin itäkin ja eniten verta on ukrainalaisen koomikon käsissä joka kuvittelee näyttelevänsä elämänsä suurinta roolia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      129
      888
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      26
      871
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      41
      770
    4. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      705
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      48
      654
    6. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      67
      568
    7. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      57
      565
    8. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      557
    9. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      35
      543
    10. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      53
      536
    Aihe