rainanukosta

Anonyymi

Pakko kommentoida tätä poikien kahinaa, vaikka se taitaa saada ammatti-itseensäottajisa kuorolaulua aikaan.

Oletteko tosiaan sitä mieltä että tuo kisailu on kokonaan Vladin syytä - onko teidän mielestä nato, eu ja usa kokonaan syyttömiä tilanteeseen? Ainakin minä olen lukenut useamman viime kuukauden aikana Venäjän vaatimista turvatakuista lukemattomia kertoja, joihin länsi on yksiselitteisesti vastannut ettei anna turvatakuita vaikka Vladi selvästi kerta toisensa jälkeen sanoi että menee ukkilaan. Eli eiköhän länsimaat ole vähän kuin hakeneet tällaista konfliktia, koska eivät suostuneet minkäänlaisiin kompromisseihin. Mielestäni tätä voi verrata siihen tilanteeseen että kaveri panee muijaasi. Eiköhän se ole aika selvä siitä suuttuu kun ei edes anteeksi pyydä.

3

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No jo on Vittusaatana, kun ei saa putiinia Kyrvänsyyläksi kehua!!

    • Anonyymi

      Nysse Putinki on tuhonnu antonov 225., maailman suurimman lentokoneen. Mitä pahaa se kone ryssiille on teheny?

    • Anonyymi

      Riitaan tarvitaan aina kaksi osapuolta.
      Kyllä länsi on lähes yhtä syyllinen kuin itäkin ja eniten verta on ukrainalaisen koomikon käsissä joka kuvittelee näyttelevänsä elämänsä suurinta roolia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      16
      2819
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2610
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2492
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      170
      2168
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1674
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1139
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      84
      888
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      797
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      752
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      152
      750
    Aihe