Siirtolaisilta menee usein 3 sukupolvea, ennen kuin he tuntevat olevansa uuden kotimaan asukkaita.
Siihen asti pelkäävät syrjintää, uhmaavat järjestystä, kostavat kärsimänsä vääryydet ja luulottellut vääryydet väkivaltaisesti.
Kyllä virkavallan taholta on tullut tietoa, että nimenomaan toisen polven maahanmuuttajista on kyse viimeaikaisissa jengiväkivaltatapauksissa.
Nyt on teräaseet, liuottimet sun muut käytössä.
Kuinka paljon onkaan Ruotsin maahanmuuttajanuorten väkivallasta uutisoitu. On ammuttu taaperoita, hiljattain kuoli muusikko.
Ei tarvitse 80 palstalaisten kääntää katsettaan näistä. On lastenlapsia ja lastenlastenlapsia.
Maahanmuuttajien väkivallanteot Ruotsissa ja nyt meilläkin
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1283912Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans143361- 193285
- 793237
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe573214- 292875
- 472677
- 542617
- 672397
- 192337