LEIRIKOULU

Anonyymi

Apua meillä on tulossa leirikoulu tässä kuussa ja mennään 7h ajomatkan päähän 5pv ja ahistaa ihan sairaasti. Halusin jäädä pois mutta sitten kaikki naurais ja niin. En tiedä mitä teen :((

3

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jää vaan pois.

    • Anonyymi

      Jos se pahasti ahdistaa, niin varmasti rehtorin kanssa voi asiasta käydä puhumassa. Luokanvalvojan kanssakin voi etukäteen puhua, mikä siinä mahdollisesti ahdistaa, että voisiko joku huoli häipyä etukäteen juttelemalla.
      Yleensä leirikoulut on kivoja, mutta ymmärrän, että jotakuta voi myös ahdistaa etukäteen.
      Jotkut ahdistukset on meidän pään sisällä olevia juttuja, jotka ovat aivan turhia ja rajoittavat elämäämme. Jotkut ahdistukset voivat olla "todellisempia" ja niidenkin kanssa olisi opittava elämään.
      Toivottavasti löydät hyvän ratkaisun, etkä stressaa suotta.

    • Anonyymi

      Kiitti vastauksista juttelin vanhempien kaa ja meen sinne eikä ahista enää melkein yhtään :) olllaan sovittu kiva kaveriporukka jonka kaa mennään samaan huoneeseen jos mahdollista ja muutenkin sovittu omat säännöt (lohdutetaan koti-ikävässä yms) joten odotan ehkä jopa vähän tätä leirikoulua :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      165
      6104
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1694
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1488
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1250
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      43
      869
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      28
      824
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      94
      811
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      759
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      719
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      219
      704
    Aihe