Perukan uusin seura

Anonyymi

Suomalaisen miehen ja uhon tuntien olen perustanut tänne perukkaan jokaisen suomalaisen ikioman kiljupönttöseuran.

Jäseneksi pääsee ilman maksua kymmeneksi vuodeksi, jos osaa kertoa minulle, että ei koskaan ole joutunut sanomaaan kiireen olevan ihan silmissä.
Seuramme tarkoitus on kehittää suomalaisen miehen itsetuntoa. Tarkoitus sinällään on hyvä, mutta muusta kuin seuraavista puhutaan ankarasti...

-sen itseään häiritsevän pikkupatukan siirtoa lahkeesta toiseen
-aseen tukea patukkaan
-vaimon arvostelua
-puolikarvaisen perseen näyttämistä saunassa
-"Juutalaisen munien väri auringossa"
- muutakin jonnin joutavaa paskaa, jota uhosuomalainenmies jauhaa aina

Seuramme tarkoitus on vain olla seura, johon olen saanut jo kolme naisjäsentä. Luulisin, että teitä suomalaisia ukkoja alkaa vituttaa viimeistään kohta. Itse olette minua aikoinaan neidiksi haukkuneet. Nyt on teidän aika, koska minulla alkaa kärsiminen loppumaan.

Tehkää jotain te isot miehet ja muistakaa olevanne suomalaisia, joskus plussamerkillä myös. Muistakaa myös vessassa käydessä, että letku letkeä ei ole yhteydessä pönttöön, joka yläpäätä hallinoi.

Olen itse kärsinyt mulkuista. En enää jaksa, ja vain siksi haluan nähdä suomalaisesta miehestä muunkin kuin sen hukkumaisillaan olevan karvaisen perseen.

Martti Innasta lainaten totean lopuksi...

Mä sulle kyrpää näytin alla vanhan vaahteran
Yksin jäin, totta
Nyt yksin olen ja katson lammen synkkään veteen
Ottaa eteen kun sinusta haaveilen..

Perukan ukkeli

0

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

        Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
        Joensuu
        178
        4140
      2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

        Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
        Maailman menoa
        27
        3127
      3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

        eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
        Maailman menoa
        26
        2818
      4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

        Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
        Maailman menoa
        59
        2711
      5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

        kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
        Maailman menoa
        55
        2640
      6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

        Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
        Maailman menoa
        90
        2585
      7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

        Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
        Maailman menoa
        11
        2320
      8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

        "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
        Maailman menoa
        86
        2045
      9. Nainen rakas

        Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
        Ikävä
        147
        1949
      10. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

        Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
        Maailman menoa
        202
        1847
      Aihe