Onko entry form pakollinen

Anonyymi

Moi!

Oon matkustamassa Turkkiin muutaman päivän päästä. Onko totta, että pitää täyttää entry form ennen maahan tuloa? Onko tää oikeesti totta? Miksi se maksaa 75e?

https://register.health.gov.tr/#

4

1139

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä pitää täyttää. Kun täytät lomakkeen siitä menee tieto Turkin viranomaisille ja ota tuosta täytetystä lomakkeesta kopio puhelimeen ja tuloste paperille. Minulta sitä ei kysytty kuukausi sitten kuin Suomessa lentokentällä lähtöselvityksessä eikä varmaan kuulu kysyä muuallakaan.

      • Anonyymi

        Okei, kiitos. Löysin siitä aluksi jonkun huijauksen mis piti maksaa ja ehdin antaa niille mun passinnumeron. 😭 Maksu ei kylläkään onneksi mennyt läpi, mutta pitääköhän tässä alkaa pelkäämään…?

        En saanut tallennettua sitä muuten kuin screenshottina mutta toivottavasti kelpaa. Eli ei siis edes kysytä Turkin puolella?


    • Anonyymi

      Niin ja ei maksa mitään.

    • Anonyymi

      Nazarin sivuilla sanotaan ettei enää tarvitse täyttää tuota lomaketta Turkkiin matkustettaessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      273
      912
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      47
      712
    3. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      665
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      571
    5. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      52
      554
    6. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      30
      486
    7. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      48
      467
    8. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      459
    9. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      450
    10. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      437
    Aihe