Sodan takia rakennustarvikkeiden saanti ja hinta pompsahtaa. Paukkuuko budjetit jälkeen?
Assin budjetti
15
111
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä v***u sitte? Ei meiltä rahat lopu.
- Anonyymi
Idioottimainen kysymys, kai se on itsestään selvää, että kun materiaaleihinkaan nousee niin kustannukset kasvaa. Meinaatko, että tämä on vain yhden työmaan ongelma? Kaikenlaisia typeryksiä täällä viisastelee. Reklamoi Kremliin niille minkin anaalirauhasille, jotka tuhoavat Ukrainaa, Eurooppaa ja koko maailmantaloutta.
- Anonyymi
Sun täytyy ymmärtää että pääasia on ulina. Aina täytyy olla jokin aihe josta voi ulista. Muuten (joillakin) puuttuu elämästä sisältö
- Anonyymi
Materiaalihinnat piti olla…
- Anonyymi
Ota lisää!!
- Anonyymi
Assin rakentaminen on keskeytetty ja siihen varatut varat käytetään puolustusmenoihin.
- Anonyymi
Sama se. En uskonutkaan että sitä saadaan koskaan valmiiksi koska olemmehan Hämeenlinnassa. Mikään hanke ei tahdo onnistua ja jos saadaankin jotain tehtyä niin se tuottaa vain persnettoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama se. En uskonutkaan että sitä saadaan koskaan valmiiksi koska olemmehan Hämeenlinnassa. Mikään hanke ei tahdo onnistua ja jos saadaankin jotain tehtyä niin se tuottaa vain persnettoa.
Aivan oikea huomio ja taas persulta kun muut ei tajua. Sairaalan tehtävä olisi tuottaa kaupungille voittoa mutta Assi tulee tuottamaan vaan persnettoa. Kiitos huomi0sta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama se. En uskonutkaan että sitä saadaan koskaan valmiiksi koska olemmehan Hämeenlinnassa. Mikään hanke ei tahdo onnistua ja jos saadaankin jotain tehtyä niin se tuottaa vain persnettoa.
Tarkoititko PerSnettoa? Olet oikeassa! Toisaalta juuri äskettäin julkaistiin ilouutinen! Yksi PerS jättää kaupunginvaltuuston. Upeaa stana!
- Anonyymi
Uuden tehokas Assi sairaala maksaa itsensä takaisin muutamassa vuodessa, koska se on parantaa ja hoitaa ihmisiä paljon tehokkaammin kuin vanha ankea pitkäkäytäväinen linoleumin käryinen bunkkeri jossa lääkäri juoksi kilometrin päästäkseen hoitamaan potilasta. Uudessa haavojenkin paraneminen nopeutuu kun potilasta tervehtii seinillä mieltä ja sielua rauhoittavat tilataiteet.
- Anonyymi
Konsultti hiljaa!!
- Anonyymi
Olen samaa mieltä kun persut sairaalan pitää tuottaa voittoa.
- Anonyymi
Liian pienet tilat heti lähdössä mutta rahat ei riitä isompaan
- Anonyymi
Jossei laiteta sisäseiniä ollenkaan? Avoin paranemisympäristö?
- Anonyymi
Vähän kuin sun kämppä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o4104939Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit4953144Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1292641Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2442605Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1952583"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –841724Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6261622Huumeliika mellastaa Suomussalmella
Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki161454Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4791375Ihana sinä (m)
Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v461171