Sodan takia rakennustarvikkeiden saanti ja hinta pompsahtaa. Paukkuuko budjetit jälkeen?
Assin budjetti
15
80
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä v***u sitte? Ei meiltä rahat lopu.
- Anonyymi
Idioottimainen kysymys, kai se on itsestään selvää, että kun materiaaleihinkaan nousee niin kustannukset kasvaa. Meinaatko, että tämä on vain yhden työmaan ongelma? Kaikenlaisia typeryksiä täällä viisastelee. Reklamoi Kremliin niille minkin anaalirauhasille, jotka tuhoavat Ukrainaa, Eurooppaa ja koko maailmantaloutta.
- Anonyymi
Sun täytyy ymmärtää että pääasia on ulina. Aina täytyy olla jokin aihe josta voi ulista. Muuten (joillakin) puuttuu elämästä sisältö
- Anonyymi
Materiaalihinnat piti olla…
- Anonyymi
Ota lisää!!
- Anonyymi
Assin rakentaminen on keskeytetty ja siihen varatut varat käytetään puolustusmenoihin.
- Anonyymi
Sama se. En uskonutkaan että sitä saadaan koskaan valmiiksi koska olemmehan Hämeenlinnassa. Mikään hanke ei tahdo onnistua ja jos saadaankin jotain tehtyä niin se tuottaa vain persnettoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama se. En uskonutkaan että sitä saadaan koskaan valmiiksi koska olemmehan Hämeenlinnassa. Mikään hanke ei tahdo onnistua ja jos saadaankin jotain tehtyä niin se tuottaa vain persnettoa.
Aivan oikea huomio ja taas persulta kun muut ei tajua. Sairaalan tehtävä olisi tuottaa kaupungille voittoa mutta Assi tulee tuottamaan vaan persnettoa. Kiitos huomi0sta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama se. En uskonutkaan että sitä saadaan koskaan valmiiksi koska olemmehan Hämeenlinnassa. Mikään hanke ei tahdo onnistua ja jos saadaankin jotain tehtyä niin se tuottaa vain persnettoa.
Tarkoititko PerSnettoa? Olet oikeassa! Toisaalta juuri äskettäin julkaistiin ilouutinen! Yksi PerS jättää kaupunginvaltuuston. Upeaa stana!
- Anonyymi
Uuden tehokas Assi sairaala maksaa itsensä takaisin muutamassa vuodessa, koska se on parantaa ja hoitaa ihmisiä paljon tehokkaammin kuin vanha ankea pitkäkäytäväinen linoleumin käryinen bunkkeri jossa lääkäri juoksi kilometrin päästäkseen hoitamaan potilasta. Uudessa haavojenkin paraneminen nopeutuu kun potilasta tervehtii seinillä mieltä ja sielua rauhoittavat tilataiteet.
- Anonyymi
Konsultti hiljaa!!
- Anonyymi
Olen samaa mieltä kun persut sairaalan pitää tuottaa voittoa.
- Anonyymi
Liian pienet tilat heti lähdössä mutta rahat ei riitä isompaan
- Anonyymi
Jossei laiteta sisäseiniä ollenkaan? Avoin paranemisympäristö?
- Anonyymi
Vähän kuin sun kämppä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain34712155Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-16311190Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2796542Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555337Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1953822- 1763623
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin612679Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1692340Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi
ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva442185Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131904