Sodan takia rakennustarvikkeiden saanti ja hinta pompsahtaa. Paukkuuko budjetit jälkeen?
Assin budjetti
15
74
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä v***u sitte? Ei meiltä rahat lopu.
- Anonyymi
Idioottimainen kysymys, kai se on itsestään selvää, että kun materiaaleihinkaan nousee niin kustannukset kasvaa. Meinaatko, että tämä on vain yhden työmaan ongelma? Kaikenlaisia typeryksiä täällä viisastelee. Reklamoi Kremliin niille minkin anaalirauhasille, jotka tuhoavat Ukrainaa, Eurooppaa ja koko maailmantaloutta.
- Anonyymi
Sun täytyy ymmärtää että pääasia on ulina. Aina täytyy olla jokin aihe josta voi ulista. Muuten (joillakin) puuttuu elämästä sisältö
- Anonyymi
Materiaalihinnat piti olla…
- Anonyymi
Ota lisää!!
- Anonyymi
Assin rakentaminen on keskeytetty ja siihen varatut varat käytetään puolustusmenoihin.
- Anonyymi
Sama se. En uskonutkaan että sitä saadaan koskaan valmiiksi koska olemmehan Hämeenlinnassa. Mikään hanke ei tahdo onnistua ja jos saadaankin jotain tehtyä niin se tuottaa vain persnettoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama se. En uskonutkaan että sitä saadaan koskaan valmiiksi koska olemmehan Hämeenlinnassa. Mikään hanke ei tahdo onnistua ja jos saadaankin jotain tehtyä niin se tuottaa vain persnettoa.
Aivan oikea huomio ja taas persulta kun muut ei tajua. Sairaalan tehtävä olisi tuottaa kaupungille voittoa mutta Assi tulee tuottamaan vaan persnettoa. Kiitos huomi0sta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama se. En uskonutkaan että sitä saadaan koskaan valmiiksi koska olemmehan Hämeenlinnassa. Mikään hanke ei tahdo onnistua ja jos saadaankin jotain tehtyä niin se tuottaa vain persnettoa.
Tarkoititko PerSnettoa? Olet oikeassa! Toisaalta juuri äskettäin julkaistiin ilouutinen! Yksi PerS jättää kaupunginvaltuuston. Upeaa stana!
- Anonyymi
Uuden tehokas Assi sairaala maksaa itsensä takaisin muutamassa vuodessa, koska se on parantaa ja hoitaa ihmisiä paljon tehokkaammin kuin vanha ankea pitkäkäytäväinen linoleumin käryinen bunkkeri jossa lääkäri juoksi kilometrin päästäkseen hoitamaan potilasta. Uudessa haavojenkin paraneminen nopeutuu kun potilasta tervehtii seinillä mieltä ja sielua rauhoittavat tilataiteet.
- Anonyymi
Konsultti hiljaa!!
- Anonyymi
Olen samaa mieltä kun persut sairaalan pitää tuottaa voittoa.
- Anonyymi
Liian pienet tilat heti lähdössä mutta rahat ei riitä isompaan
- Anonyymi
Jossei laiteta sisäseiniä ollenkaan? Avoin paranemisympäristö?
- Anonyymi
Vähän kuin sun kämppä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1757217
- 114448
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523710Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043076Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv942727Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62298Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121558- 441465
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos631290Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4111229