Venäjällä työt...viimeksi Fazerleipomo ...
mimmimum-..mi
Paljon on firmoja jotka lopettavat
23
106
Vastaukset
- Anonyymi
Liikevaihto oli niinkin paljon kuin 157 miljoonaa vuodessa....
mimmimum-..mi - Anonyymi
Olen poistanut Olvin ja Fazerin boikottilistaltani
Fortum ei vielä ole listallani koska ymmärrän sen massiivisen laajat ongelmat
Jos F ryhdistäytyisi ja lunastaa Putinin vakoilutoimiston Rosatomin omistuksen pois Fennovoimassa ilmoittaudun Fortumin fanklubiin
Osallistuin Fazerin painostamiseen kirjeellä ja olen kirjoittanut Fortumille lyhyesti että vaihtaisivat osan Venäjä- sijoituksistaan Putinin firmoihin kuten Fennovoimaan tai sotakassaan joka on EUssa jumissa Sanoikohan ne venäläisille leipomotyöläisille rehellisesti syyn, miksi lopettavat.
- Anonyymi
Emme osaa täällä kysymykseesi vastata, kysy vaikka leipomolta tms.
- Anonyymi
Ehkä ne eivät ymmärtäisi, vaikka niille sanoisi. Putin on puolijumala enemmistölle
venäläisistä. - Anonyymi
Venäjällä on niin massiivinen ulkomaisten firmojen pako, että kyllä venäläiset sen tietää mistä se johtuu, ei ne tyhmiä ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjällä on niin massiivinen ulkomaisten firmojen pako, että kyllä venäläiset sen tietää mistä se johtuu, ei ne tyhmiä ole.
Enemmistö venäläisistä on aivopesty. Ei ne tajua. Kaikki Venäjälle
epäedullinen mitä tapahtuu Venäjälle on lännen ja CIA:n juoni.
Niin ne aivopesty uskomaan.
- Anonyymi
no mutta, venäläiset tietävät hyvin että Putin heidän tsaarinsa käy heidän puolestaan sotaa ja tuhoaa ukrainalaiset jotta viljapellot ja raskas teollisuus voidaan nyt varastaa
joten venäläiset leikkivät tietämätöntä koska se tuottaa heille, Putin on kertonut
se että tulee sanktioita sitä Putin ei ole kertonut
Stalin toi venäläisille lisää maata ja ilmaiset asunnot Viipuriin jne
Venäläinen perhe saattaa muodon vuoksi haukkua Stalinia mutta ei palauta asuntoa suomalaisille joilta sen on varastanutPutin on sen laittanut näyttämään niin päin, että hän itse on järjestänyt sanktioita natsistiselle lännelle. Luultavasti sanoo, että on ajanut natsit pois yrityksineen Venäjältä maansa pelastamiseksi.
- Anonyymi
Näitä lopettaneita tulee melkein joka päivä ....nyt Valio ja Paulig ..
mimmimum-..mi Suomeen tuotu puuta miljoona kuutiota vuodessa lähinnä kaakkois-suomen suurille puunjalostustehtaille, viime syksynä Putin päätti lopettaa puuntuontimme Saimaan kanavan kautta, saattaapi irti kanava sopimuksen yksipuolisesti, vuokra-aikaa jäljellä jotain 40 vuotta.
- Anonyymi
En ole seurannut ollenkaan noita puuasioita...mutta niinkuin on monesti jo epäilty Putinin mielenterveyttä....eikö sitä voisi tutkia..
mimmimum-..mi Putin asettanut tänään Suomenkin ei toivotuksi valtioksi, yhdessä eeuun kanssa.
- Anonyymi
Pelottavalta alkaa jo tuntua... kumpa Putin rauhoittuisi...
mimmimum-..miYksi entinen oligarkki, joka ei ole Venäjällä asunut pitkään aikaan, on luvannut miljoona euroa sille, joka pidättää Putinin.
- Anonyymi
Eliaana kirjoitti:
Yksi entinen oligarkki, joka ei ole Venäjällä asunut pitkään aikaan, on luvannut miljoona euroa sille, joka pidättää Putinin.
Saa nähdä tarttuuko kukaan noin isoon syöttiin ...
mimmimum-..mi - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saa nähdä tarttuuko kukaan noin isoon syöttiin ...
mimmimum-..miSaa nähdä yrittääkö kukaan tarttua noin PIENEEN syöttiin?
- Anonyymi
Eliaana kirjoitti:
Yksi entinen oligarkki, joka ei ole Venäjällä asunut pitkään aikaan, on luvannut miljoona euroa sille, joka pidättää Putinin.
Mon tappais sen ilmaiseksi.
- Anonyymi
Venäjä haluaa kansallistaa Fazerin, Valion, Pauligin jne.
ehdot-valtapuolue-ehdottaa-muun-muassa-fazerin-valion-ja-pauligin-kansallistamista-ek-pitaa-toimea-aivan-ennenkuulumattomana/8373820#gs.sulrx5- Anonyymi
Voiko Venäjä olla niinkin tyhmä ?
Yritysten kansallistaminen merkitsisi sitä, että viimeisetkin ulkomaiset sijoittajat alkaisivat etsiä nopeinta poistumisreittiä Venäjältä.
Mitään uusia sijoituksia ei tulisi hyvin pitkään aikaan. - Anonyymi
Miten ulkomaisia yrityksiä kansallistetaan ? Jos yritys lähtee Venäjältä
eihän sinne jää kuin rakennukset.
- Anonyymi
Suomalaiset firmat ovat olleet sinisilmäisiä ja ennenkaikkea ahneita Venäjän suhteen.
Myös osa politiikkoja puhunut Pietarin suurista markkinoista , asukkaita suunnilleen kuin koko Suomessa. Asia olisi ok, jos Venäjä olisi kuin länsimaa, iso Mutta, ku ei niin ei.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674949Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121519
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211411Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91153Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40967Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 151824
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747