http://biz.yahoo.com/ap/050503/auto_sales.html?.v=8
"Toyota Motor Corp., Japan's top automaker, reported record monthly U.S. sales as overall vehicle demand rose 21.3 percent from April 2004. Car sales were up 36 percent, while truck sales rose 4.8 percent."
Näkyy kelpaavan amerikkalaiselle, eiks ne tiedä paremmasta vaikka asuuvat autoilun luvatussa edelläkävijämaassa :o Jaa, ettei ole olemassa parempaa? No, voi olla näinkin.
"Toyota Motor Corp., Japan's top automaker, reported record monthly U.S. sales as overall vehicle demand rose 21.3 percent from April 2004. Car sales were up 36 percent, while truck sales rose 4.8 percent."
Näkyy kelpaavan amerikkalaiselle, eiks ne tiedä paremmasta vaikka asuuvat autoilun luvatussa edelläkävijämaassa :o Jaa, ettei ole olemassa parempaa? No, voi olla näinkin.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Siitä paremmuudesta. Ehkä näin on tavallisten taatelintallaajien halvemmissa perheautoluokissa. Mutta kun puhutaan TOSI autoista niin silloin Toyota ei todellakaan tule ensimmäisenä mieleen, siellä on ihan eri merkit esim. Porsche, Ferrari, Aston Martin, Jaguar, Maybach, Bentley, MB, BMW, Alfaromeo, yms.
Toyota on sellainen arkisen harmaa ja tylsä automerkki, ympäripyöreä ja särmätön.
Alfaromeo,... :) hyvä vitsi
Nämähän juuri potkivat pehvalle näitä TOSI autoja amerikkalaisessa luksusautotestissä niin että tuntui. Pölyä nielivät niin mersu, bemari, jagge... Keulilla olivat nuo kolme riisikinneriä. Volvo ei uskaltanut mukaan ollenkaan.
kun noilla ei ole tojotan kanssa mitään tekemistä, tojostahan kyse oli. Sitäpaitsi amerikkalaisten automaku on aina ollut vähän niin ja näin.
siinä sitä "henkeä" mikä tavallisista tusina perheautoista puuttuu.
luxusautomerkki muualla kuin Japanin markkinoilla.
jokainen tietää. Mutta eri autoja kuitenkin, jostain syystä tojo haluaa pitää lekan omana merkkinään erossa tojosta.
Autonvalmistaja Toyota niitä Leksuksia valmistaa, ja keskustelu lähti liikkeelle autonvalmistaja Toyotan ilmoittamista kaksinumeroisista kysynnän kasvuista kertovista tiedotteista. Ei siinä eritelty mikä osa oli Toyotan ja mikä Lexuksen kysynnän kasvua.
Vastaavasti Acuraa tekee Honda ja Infinitiä Nissan. Molemmat kasvattaneet niin ikään myyntiään. Nämä kolme parhaimpien autojen keulilla kutakuinkin kaikilla malleillaan.
Niin, ja amerikkalaiset eivät toki ymmärrä autoista mitään :) Mitä nyt ovat niissä 25 vuotta muuta maailmaa olleet pitkään edellä.
Siellähän nuo leksukset myydään tojotoina. ihan hyvin voisivat myydä muuallakin, premium-brandeja molemmat
on. Kyllä noissa kalleissa malleissa Tojo on saavuttanut muita mutta juuri näissä tavallisissa kansanautoissa Tojo on yksi huonoimmista.