Hei
Olen 40- vuotias nainen Turun seudulta. Olen kärsinyt hiustenlähdöstä jo parikymppisestä alkaen ja kaikenlaista on vuosien aikana tutkittu mutta todennäköisesti syy löytyy geeneistä ja miestyyppisestä hiustenlähdöstä. Vuosien aikana lähtö ollut hitaasti etenevää ja enää harvenemista on vaikeaa peittää. Henkisesti tämä on ollut yhtä kärsimystä ja jotenkin tästä on ollut vaikeaa puhua muille, kun lähipiiristä ei löydy samassa tilanteessa olevia. Hirveästi tähän liittyy myös häpeää, vaikka eihän tälle voi oikein mitään. Nettiä selaamalla tiedän kuitenkin, että teitä kohtalotovereita on siellä ja olisi aivan ihanaa saada jakaa tätä koettelemusta muiden samassa tilanteessa olevien kanssa. Ehkä hieman olen jo päässyt tätä asiaa hyväksymään mutta valtavasti se on vaatinut työtä itseni kanssa. Löytyykö muita, jotka olisivat kiinnostuneita jakamaan ajatuksia ja kokemuksia? Mitään neuvoja ja ohjeita en ole halukas saamaan, trust me, ne kaikki olen jo tässä vaiheessa käynyt läpi ja nyt enemmän kyse asian hyväksymisestä. Laitan sitten sähköpostiosoitetta, jos kiinnostuneita löytyy. Ei jäädä yksin asian kanssa!
Hiustenlähtö vertaistukea
Anonyymi
4
229
Vastaukset
- Anonyymi
Auttaisko se, että ostat fiiatin?
- Anonyymi
Mä voisin auttaa mutta en uskalla ku sä alat kuitenki itkemään
- Anonyymi
Hiusten lähtö on ihan normaalia. Olen 70v mies ja minulla hiukset alkoi harventua jo parikymppisenä. Nyt niitä ei ole enää ollenkaan. Aluksi se tuntuu pahalta mutta kyllä siihen tottuu. Kaikkeen tottuu. Ei muuta kuin tsemppiä kaljuuntumisen tielle ja tervetuloa kerhoon.
- Anonyymi
Se että olet Turun seudulta, oli tärkeä tieto.
Muuta pois sieltä, niin kaikki ongelmatkin lähtee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset21917106Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912174Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415960Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644842MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny134746Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193937Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843565Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1332997S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2481382- 851011