Cavapoo etsimässä

Anonyymi

Olen yrittänyt löytää Suomesta cavapoon kasvattajia huonolla menestyksellä. Onko jollain joku vihje mistä löytäisin semmoisen? On kokemusta isoimmista koirista. Olen ollut nyt yli kaksi vuotta ilman koiraa.
Onko www.healthycavapoo.com tuttu tai turvallinen joillekin teille? Pennut ovat Englannissa. Mutta kaikki vaikuttaa vaikealta kun UK eivät enää kuluu EU:hun.
Olen kiitollinen kaikista vihjeistä.

3

560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tori.fi joskus ollut. Varovaisuutta tuolla :)

    • Anonyymi

      Kannattaa katsoa myös Suomn koirarekisteri. Ihan cavapoota ei siellä ole mutta suomenlabradoodleja on ilman hulluja hintoja ja leikkausvaatimuksia yms. :)

    • Anonyymi

      Kannattaa olla varovainen suomalaisten kasvattajien kanssa, sillä heille monelle merkitsee lompakon paksuus enemmän kuin rakkaus koiraan. Saatat löytää jonkun kasvattajan, mutta vastaanotto on kylmä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      49
      11781
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      37
      4727
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      254
      2865
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      150
      2654
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      114
      1763
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      17
      1153
    7. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      210
      917
    8. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      78
      856
    9. Et olisi niin epävarma,

      olisit varmempi, ihastuisin suhun enemmän...
      Ikävä
      82
      850
    10. En luota sinuun

      en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv
      Ikävä
      64
      812
    Aihe