Cavapoo etsimässä

Anonyymi

Olen yrittänyt löytää Suomesta cavapoon kasvattajia huonolla menestyksellä. Onko jollain joku vihje mistä löytäisin semmoisen? On kokemusta isoimmista koirista. Olen ollut nyt yli kaksi vuotta ilman koiraa.
Onko www.healthycavapoo.com tuttu tai turvallinen joillekin teille? Pennut ovat Englannissa. Mutta kaikki vaikuttaa vaikealta kun UK eivät enää kuluu EU:hun.
Olen kiitollinen kaikista vihjeistä.

3

683

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tori.fi joskus ollut. Varovaisuutta tuolla :)

    • Anonyymi

      Kannattaa katsoa myös Suomn koirarekisteri. Ihan cavapoota ei siellä ole mutta suomenlabradoodleja on ilman hulluja hintoja ja leikkausvaatimuksia yms. :)

    • Anonyymi

      Kannattaa olla varovainen suomalaisten kasvattajien kanssa, sillä heille monelle merkitsee lompakon paksuus enemmän kuin rakkaus koiraan. Saatat löytää jonkun kasvattajan, mutta vastaanotto on kylmä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä on kaivattusi

      Nimen kolme ensimmäistä kirjainta Mar....
      Ikävä
      89
      1428
    2. Minkä ikäinen on kaivattusi

      ja sinä? Vai tiedätkö hänen ikää?
      Ikävä
      68
      1176
    3. Milloin olette

      Nähneet viimeksi kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      971
    4. Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?

      Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste
      Maailman menoa
      165
      868
    5. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      112
      803
    6. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      78
      764
    7. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      103
      684
    8. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      61
      653
    9. Huomenta

      Rakas... Tiedän että tykkäät minusta😘
      Ikävä
      43
      651
    10. Oothan sä erilainen mies

      Kaikintavoin. Ikävä kyllä en tunnistanut sitä seikkaa aikoja sitten, ja nyt olen armottoman rakastunut. Olen vaan ❤️
      Ikävä
      37
      646
    Aihe