Olen yrittänyt löytää Suomesta cavapoon kasvattajia huonolla menestyksellä. Onko jollain joku vihje mistä löytäisin semmoisen? On kokemusta isoimmista koirista. Olen ollut nyt yli kaksi vuotta ilman koiraa.
Onko www.healthycavapoo.com tuttu tai turvallinen joillekin teille? Pennut ovat Englannissa. Mutta kaikki vaikuttaa vaikealta kun UK eivät enää kuluu EU:hun.
Olen kiitollinen kaikista vihjeistä.
Cavapoo etsimässä
Anonyymi
3
684
Vastaukset 3
- Anonyymi
Tori.fi joskus ollut. Varovaisuutta tuolla :)
- Anonyymi
Kannattaa katsoa myös Suomn koirarekisteri. Ihan cavapoota ei siellä ole mutta suomenlabradoodleja on ilman hulluja hintoja ja leikkausvaatimuksia yms. :)
- Anonyymi
Kannattaa olla varovainen suomalaisten kasvattajien kanssa, sillä heille monelle merkitsee lompakon paksuus enemmän kuin rakkaus koiraan. Saatat löytää jonkun kasvattajan, mutta vastaanotto on kylmä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851216
- 74969
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut175966- 58715
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t161675Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.185668Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su278663Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t4626- 54617
- 43615