Cavapoo etsimässä

Anonyymi

Olen yrittänyt löytää Suomesta cavapoon kasvattajia huonolla menestyksellä. Onko jollain joku vihje mistä löytäisin semmoisen? On kokemusta isoimmista koirista. Olen ollut nyt yli kaksi vuotta ilman koiraa.
Onko www.healthycavapoo.com tuttu tai turvallinen joillekin teille? Pennut ovat Englannissa. Mutta kaikki vaikuttaa vaikealta kun UK eivät enää kuluu EU:hun.
Olen kiitollinen kaikista vihjeistä.

3

689

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tori.fi joskus ollut. Varovaisuutta tuolla :)

    • Anonyymi

      Kannattaa katsoa myös Suomn koirarekisteri. Ihan cavapoota ei siellä ole mutta suomenlabradoodleja on ilman hulluja hintoja ja leikkausvaatimuksia yms. :)

    • Anonyymi

      Kannattaa olla varovainen suomalaisten kasvattajien kanssa, sillä heille monelle merkitsee lompakon paksuus enemmän kuin rakkaus koiraan. Saatat löytää jonkun kasvattajan, mutta vastaanotto on kylmä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      109
      1481
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      827
    3. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      54
      716
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      711
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      142
      686
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      37
      591
    7. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      40
      571
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      203
      551
    9. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      546
    10. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      61
      540
    Aihe