Tänään Iltalehdessä. Maanviljelijä yritti ensin kuristaa kissaansa tonkien kahvapuolella, kun se ei onnistunut, niin hakkasi tongeilla kissan hengiltä. Aiheuttaen suunnattoman paljon kärsimystä kissalle. Sen jälkeen kun kissa oli hengiltä, niin sitoi kissan narulla liikennemerkkiin tien varrelle. Tämä oli tapahtunut syksyllä 2020 pikkupaikkakunnalla Varsinais Suomen sydänmailla. Maanviljelijä sai 3200 euron sakon ja 80 euron rikosuhrimaksun maksettavakseen. Tuomio olisi pitänyt olla ehdotonta vankeutta. Maajussi linnaan istumaan ja oppimaan tapoja linnankundien opettamana.
Mies ruhjoi kissansa hengiltä tongeilla
Anonyymi
5
93
Vastaukset
- Anonyymi
Sadisti🥺.
- Anonyymi
Karman laki toteutuu vielä
- Anonyymi
Ei ne osaa nykyisin edes kissaakaan tappaa niin että kerralla lähtee mirriltä nirri pois.
Ihan oikein että tuollaisesta osaamattomuudesta rangaistaan. - Anonyymi
Sentään isot sakot, vaikka se ei tee tehtyä tekemättömäksi...
- Anonyymi
Texasin moottori saha murhaaja oli kans 🐷 niska?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712983
- 462594
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322245- 792158
- 951966
- 321722
- 121546
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171497Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil221263