Laitoin siis Permatex lujaa kierrelukitetta tulovesiputkessa T-haaraan kun aikaisemmin tiputteli vettä vaikka oli putkiteipit välissä ja kunnolla kiinni, nyt ei enään vuoda mutta heräsi kysymys kun aine ei hirveän terveellistä ole nieltynä ja vesiputket tuskin koskaan on täysin kuivia sisältä eli kovettuuko tuo lukite vaikka olisi kosketus veteen tai kosteaan pintaa? Kierre kohdat olivat kuivat kun ne kuivasin, aine jämähtää 20min ja 24h kovettuu, oli yli 24h vedet kiinni?
Kierrelukitteen käyttö tulovesiputkessa?
Anonyymi
7
306
Vastaukset
- Anonyymi
hirvittävää, soita heti 911 !
- Anonyymi
Olisit mieluummin laittanut hamppua ja kittiä, se yhdistelmä pitää...
- Anonyymi
Mikä sitten olisi ollut aloituksen aiheena ?
- Anonyymi
Pitävä hamppuliitos!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitävä hamppuliitos!
Tämä on oiken ja luonnollista.
- Anonyymi
Noilla määrillä mitä yhteen liitokseen sitä menee, ei ole merkitystä. Etenkään kun siitä ei pääse sinne veteen kuin mikroskooppinen määrä.
- Anonyymi
tyypillistä putkiasennusurakointia yrittäjältä, tekee päin sitä ja eikä korjaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42859