Ostin Logitech driving force shifter- vaihdekepin jossa pitäisi kuulemma olla peruutusvaihde kun painaa keppiä alaspäin. Luulin ensin että se peruutusvaihde menee päälle kun vaihdekeppiä painaa alaspäin kun se keppi on keskiasennossa. Mutta pelit, kuten Live for Speed eivät vaikuttaneet aluksi reagoivan siihen alaspäin painamiseen mitenkään kun asetusvalikossa yritti asettaa peruutusvaihteen siihen alaspäin painamiseen.
Aikani sählättyäni huomasin että se peruutusvaihde menee päälle niin että pitää vaihdekeppiä alaspäin painettuna ja samalla siirtää sen vaihdekepin oikeaan alareunaan eli kuutosvaihteen kohdalle. Olisi hyvä jos vaihdekepin paketissa olisi tullut jokin ohje jossa olisi lukenut täsmällisesti tämä että alaspäin painamisen ohella täytyy siirtää se keppi oikeaan alakulmaan. Hyvä että tuli sitten sähläiltyä sinnikkäästi vaihdekeppiä jotta huomasin tämän toiminnon, ettei turhaan tullut palautettua ehjää laitetta johonkin takuuhuoltoon.
Logitech vaihdekepin peruutusvaihde alaspäin painamalla
3
425
Vastaukset
- Anonyymi
Valitettavasti olen havainnut että vaihdekepissäni on ongelma viitosvaihteen kytkeytymisessä päälle. Joskus sen joutuu liikuttamaan sinne oikeaan yläkulmaan kaksi tai kolme kertaa jotta viitosvaihde menee päälle. Jos tilanne ei muutamana seuraavana päivänä parane käytön myötä niin on harkittava huoltopalautusta Verkkokauppa.com:iin. Jos tekee sen huoltopalautuksen niin todennäköisesti sieltä tulee käyttämätön vaihdekeppi takaisin jossain vaiheessa. Toivottavasti huoltojutussa ei mene kovin pitkää aikaa ettei tarvotse olla pitkää aikaa ilman vaihdekeppiä.
- Anonyymi
Viime aikoina se vaihdekepin viitosvaihde on mennyt onneksi päälle ongelmattomasti. Oli kait vain hieman uuden karheutta. Hyvä ettei tullut tehtyä huoltopalautusta sinne Verkkokauppa.com:iin.
- Anonyymi
Mitä jos 1 vaihde vaihtuu itsestään 3 ja 2 vaihde muuttuu 4
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa7017783Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?455551HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3042970Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki452726- 1782506
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t92090- 251975
mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k121812Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1411742Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon4111648