Virolaisen miehen murha

Anonyymi

Tuossakin nainen yrittää laittaa kaiken miehen syyksi vaikka selvästikin yllyttänyt exän murhaamaan tai murhanneet yhdessä. On jo aikaisemmin puukottanut virolaista joka halusi lopettaa suhteen, mutta nainen palasi aina takaisin. Mies halusi myös muuttaa pohjoiseen, mutta nainen halusi vain elää miehn siivellä ja mies kustansi kaiken. Aivan idiootteja tuomarit jos uskovat sanaakaan naisen sepityksistä.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008668117.html

2

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei näköjään enää miehiäkään haluta tuomita kun oikeuden mielestä liikuntarajoitteinen nainen voinut itse puukottaa ja viiltää kaulaansa 8 kertaa. Ei nainen sen enempää kuin mieskään tuollaista tee, itsmurhaan on paljon helpompia ja kivuttomampia tapoja.

      Eri asia sitten onko asunnossa ollut muita, oliko tämä vai toinen tapaus missä oli myös nainen mukana asunnossa. Ihmettelen vaan jos veitsestä ja muista jäljistä asunnossa ei saa selvää mitä tapahtunut, itsemurhaan en usko hetkeäkään.
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008670935.html

    • Anonyymi

      Nainen yritti tappaa kaikki autossa olijat, irrotti kädet ratista ennen mutkaa, painoi kaasua ja sanoi "herran haltuun", yksi kuoli ja sai vain 1v8kk vankeutta. Aivan naurettavat tuomiot, murhasta pitäisi tulla vähintään 8 vuotta ja murhan yrityksistä lisää. Puolitettuna ei silti tulisi paljon mitään.
      https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000008673477.html

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      89
      3308
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      3067
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      433
      2550
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      80
      2343
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2313
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      96
      2066
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      40
      1996
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1656
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1653
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      31
      1519
    Aihe