Kehä kolmosen 100 metrin päästä tieltä seisoi ryhmä neljästä-viidestä isosta yksilöstä Valkopeppupeuroja.
He seisoivat päivällä ja katsoivat autoja.
He seisoivat aivan metsän reunalla ennen peltoaukeamaa.
Ja pelästyivät vasta kun katselin heitä takaisin.
Kehä kolmosen valkopersepeurat
6
790
Vastaukset
- Anonyymi
"he"
Keskenkasvuiset kakarat eivät tiedä edes sitä, että eläimistä käytetään aina sanaa ne.- Anonyymi
Tervehenkistä nuorisoa, kun kunnioittaa noin eläimiä. Mutta miten tämä liittyi valokuvaukseen, vai katseliko peuroja kameran läpi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tervehenkistä nuorisoa, kun kunnioittaa noin eläimiä. Mutta miten tämä liittyi valokuvaukseen, vai katseliko peuroja kameran läpi?
Oletko joku viherhuuhaa hippi?
Hellsingin seudullahan niitä hörhöjä on suorastaan riesaksi saakka. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko joku viherhuuhaa hippi?
Hellsingin seudullahan niitä hörhöjä on suorastaan riesaksi saakka.Rappiolla on kyllä valokuvaus-palstakin kun kommentit on nykyään vain muiden solvausta. Joko Venäjän trollit on vallannut tämänkin?
- Anonyymi
Eikö äitisi ole hympsytellyt sinua genitaalialueelta tänään kun olet noi äkeä? Kysyppä josko siskosi voisi paikata tuon vajeen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö äitisi ole hympsytellyt sinua genitaalialueelta tänään kun olet noi äkeä? Kysyppä josko siskosi voisi paikata tuon vajeen?
Meillä ei todellakaan ole samanlaisia tapoja ja perinteitä kuin sinun suvussasi. Joten voitte vapaasti hympsytellä keskenänne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"648864Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1545544Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1274986Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään93851Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m853460Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta533369Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä362711En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102661Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html392603- 241727