Onko vesi vielä ilmaista tanssipaikoilla?

Nyt näyttää siltä että liput kallistuu ja samoin polttoaine. Mitenkähän käy ilmaisen veden?
776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joillain paikoilla on vesipiste edelleenkin.

Äänestä

Ilmaiset vesipisteet oli suljettuna koronan takia, kanttiini kuitenkin oli auki. :-)

Äänestä

Veskin hanasta sitä saa ilmaiseksi.

Äänestä

No en kyllä tanssilavan vessasta mitään joisi. Vesi seisoo talvet ja vähintäänkin viikot putkissa ja kaivossa on hiiriä sun muuta paskaa. Vesi ei juuri kierrä.

Äänestä
  • Vesijohtovesi on onneksi Suomessa juontikelpoista. Jotkut kesälavat ilmoittavat vessan vedesta, mikäli se ei ole juontikelpoista. Näitä tiedän olevan Huvilintu Raisiossa, Nokian Hämyslava ja Kolmilammi. Mikäli se ei ole kielletty, kesälavoillakin vettä voi vapaasti juoda eikä maksa mitään. :D Oma minimuki kulkee aina tanssilaukussa mukana. Talvilavoilla kaikilla onnistuu hanaveden juonti. Vesipiste toki on monessa paikassa, mutta vessakäynnillä ehti hanavettä hörppästä. Elämäntapavalittajat tekevät näemmä tästäkin ongelman.. LOL

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vesijohtovesi on onneksi Suomessa juontikelpoista. Jotkut kesälavat ilmoittavat vessan vedesta, mikäli se ei ole juontikelpoista. Näitä tiedän olevan Huvilintu Raisiossa, Nokian Hämyslava ja Kolmilammi. Mikäli se ei ole kielletty, kesälavoillakin vettä voi vapaasti juoda eikä maksa mitään. :D Oma minimuki kulkee aina tanssilaukussa mukana. Talvilavoilla kaikilla onnistuu hanaveden juonti. Vesipiste toki on monessa paikassa, mutta vessakäynnillä ehti hanavettä hörppästä. Elämäntapavalittajat tekevät näemmä tästäkin ongelman.. LOL

    Juuri näin. Samaa vettä tarjotaan lavalla kuitenkin maksusta kuin mitä tulee hanasta.

    Minua ihmetyttää kyllä nämä elämäntapa pihistelijät, jotka ajavat satoja kilometrejä tansseihin ja rahaa ei ole kuin juoda vessan hanasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juuri näin. Samaa vettä tarjotaan lavalla kuitenkin maksusta kuin mitä tulee hanasta.

    Minua ihmetyttää kyllä nämä elämäntapa pihistelijät, jotka ajavat satoja kilometrejä tansseihin ja rahaa ei ole kuin juoda vessan hanasta.

    Kaikesta pitää näemmä täällä purnata. Palstalla on nämä elämäntapavalittajat kunnostautuneet. Onneksi tansseissa ei heihin törmää :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt näyttää siltä että liput kallistuu ja samoin polttoaine. Mitenkähän käy ilmaisen veden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu