Jättäkää rokotevastaisten trollien terveydelle vaaralliset trollaukset omaan arvoonsa.
Palstalle on tullut väärää informaatiota (tietoa) koronarokotuksista
10
89
Vastaukset
- Anonyymi
Kummallista, jos joku kirjoittaa esim. vitamiineista, kommentti tai aloitus voidaan poistaa "terveydelle vaarallisena tietona". Rokotevastaisten kommentit sisältävät oikeasti terveydelle vaarallista tietoa, mutta piittaako ylläpito ?
- Anonyymi
Rokotevastaisuus ei ole terveydelle vaarallista, se on oma valinta!
Joka ottaa piikin, ottaa sen puhuu muut mitä tahansa.
Turhaa nokittelua! Ei ole olemassa rokotepakkoa.
Rokotteista puhuminen, eli niiden koostumus tms. onkin sitten eri asia. Ne ovat valvottuja, ei niitä puhumalla myrkyksi kukaan tee.
- Anonyymi
https://youtu.be/MzylRlmlvDk
80-kymppinenkään ei tiedä kun Hän on päälle tullut? - Anonyymi
Jäykkäkouristus on ainoa rokote jonka olen uusinut tasaisin väliajoin. Kaikki muut rokotteet turhia itselle. Sairastin koronan joka kotitestillä huomattiin ja on ihan virallisissa testeissäkin todettu kotitestin jälkeen. Täysin oireeton korona. Suosittelen niiden ihmisten ottavan piikin jos sairastelet helposti ja epäröit oman immuunijärjestelmän toimivuutta.
- Anonyymi
Älä suosittele mitään kellekään. Koronaan kuolleista 90% on yli 70-vuotiaita.
Jos sinulla sattui käymään hyvin kiitä tuuriasi. Kukaan ei voi etukäteen tietää
minkälaisen tautimuodon saa. Nuoria ja perusterveitäkin on kuollut koronaan.
Ihan tosi.
Vain yksi mielipide on sallittua, niinkuin muissakin diktatuurimaissa.
Kuuluvat Venäjälläkin jotkut levittävän disinformaatiota, että Ukrainassa mukamas olisi sota.Vain yksi mielipide - kiitos!
Ihanaa, että se sattuu olemaan sama kuin oma.
Muutenhan pitäisi ehdottomasti huolehtia, että se väärä informaatio poistetaan.
Ja siitä tulisi sitten taas sanomista.Tämä ei ole mielipide vaan nettilehdestä luettua tutkimustietoa.
Siis: Joka kolmannella Suomalaisella on vaikemmalle koronasairauden muodolle altistava geeni.- Anonyymi
Olen aina taistellut ja tulen taistelemaan trolleja vastaan. Koronatautia vastaan trollaavat ovat heikoimmilla suomessa.
No mr. Putinhan in vain Josip Stalinin inkarnaatio.- Anonyymi
Epäilyttää onko ylläpidossa persutrolleja ? Ainakin foliohattujen rokotevastainen väärä
tieto saa olla ihan rauhassa ja rasistiset kommentitkin saavat olla päiväkausia tai ikuisesti.
Joku asiallinen kommentti voi lähteä sekunneissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1445252Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1313370"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263299Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363203Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432654Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.372259- 222198
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2291976prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111884Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk891795