Oletteko tyytyväisiä uuteen sopimukseen?

2 prosentin palkankorotus. Neuvottelu arkipyhistä jatkuu työryhmässä...
2120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miten kuvittelet, että siivoojilla on aikaa roikkua netissä ja vastailla näihin? Ja eiköhän duunipäivän jälkeen siivoojat ole yleensä niin rättipoikki, että kaatuvat suoraan sänkyyn.

Vai luuletko, että näihin siivousaiheisiin vastaavat täällä

a) asiakasfirman edustajat
b) ohjaajat/esimiehet huvin vuoksi, ilman palkkaa ja pelkästä ”työn ilosta”?

Äänestä

En todellakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

2 prosentin palkankorotus. Neuvottelu arkipyhistä jatkuu työryhmässä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu