Mallorcan paras??

Anonyymi

Hei. Tekisi mieli jo lomamatkalle. Onko Mallorca kokemuksia? Matkailun yksin, olisin pari viikkoa elokuussa. En tykkää kaupunkihulinasta, pitäs olla rauhaa, rantaa, mutta ei mikään peräkylä! Sopivasti kaikkea - heh heh!
Mitä suosittelen, mitä kokemuksistaan kerrot - matkakuumeelle 57- v aikuiselle naiselle?!!

6

1600

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puerto Soller on hyvä vaihtoehto, pieni kaunis rantakaupunki jossa suojaisa ranta ja upeat maisemat. Useita hyviä ruokapaikkoja ja jonkin verran iltaelämää.

      • Anonyymi

        Tätä paikkaa aloin heti tsekata....olisi varmasti hyvä vaihtoehto. Kiitos vinkistä - pidän vahvana mielessä! Jos vaikka....?!?!


    • Anonyymi

      Hai sie likka. Haluut sie tällaisen tumman kaverin siipien suojaan. Miul on mallortcal yksiö department. Millo siul on mieles päästä aurinkoon. Mie kun saan hevoset hoitoon raineril niin sit mie oisin valmis lähtee.mittää vuokraa siun ei tarvii maksaa. Miul on rahhaa muutenki. Haittak siu jos miun kaverin stefu tulee messiin. Kyl meil kolmistee on kimppakivaa.

      • Anonyymi

        Huhhuh ja heh heh - mitä luulet, että tulisiko mukaasi...


    • Anonyymi

      Aurinkoon? No sitten ihmeessä tänne Hammerfestiin, eikä minnekään Mallorcalle. Vajaan kuukauden päästä alkaa täällä taas yötön yö. 57v. Eli täällä työvuosia olisi vielä 10.
      Keskustan kaijaravintolassa lyöttäytyy seuraasi miellyttävän tuntuinen Norjalaismies tarjoten coctailin ja toisen ja..... Siihen sitten muistisi loppuukin. Ja aamulla sitten kun heräät, valkenee mitä onkaan tapahtunut. Yöpöydälläsi on A4:n paperi. Se on työsopimus, jossa on sinun allekirjoitus. Ja sitä ei mitenkään saa näyttämään väärennetyltä.
      Häpeällä tunnustan, että kokemuksesta puhun.

    • Anonyymi

      Oho,aha.... No sinne sitten?!?!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3414
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1901
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1279
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      133
      1127
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      100
      1033
    6. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      964
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      68
      961
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      925
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      899
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      34
      830
    Aihe