Mallorcan paras??

Anonyymi

Hei. Tekisi mieli jo lomamatkalle. Onko Mallorca kokemuksia? Matkailun yksin, olisin pari viikkoa elokuussa. En tykkää kaupunkihulinasta, pitäs olla rauhaa, rantaa, mutta ei mikään peräkylä! Sopivasti kaikkea - heh heh!
Mitä suosittelen, mitä kokemuksistaan kerrot - matkakuumeelle 57- v aikuiselle naiselle?!!

6

1684

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puerto Soller on hyvä vaihtoehto, pieni kaunis rantakaupunki jossa suojaisa ranta ja upeat maisemat. Useita hyviä ruokapaikkoja ja jonkin verran iltaelämää.

      • Anonyymi

        Tätä paikkaa aloin heti tsekata....olisi varmasti hyvä vaihtoehto. Kiitos vinkistä - pidän vahvana mielessä! Jos vaikka....?!?!


    • Anonyymi

      Hai sie likka. Haluut sie tällaisen tumman kaverin siipien suojaan. Miul on mallortcal yksiö department. Millo siul on mieles päästä aurinkoon. Mie kun saan hevoset hoitoon raineril niin sit mie oisin valmis lähtee.mittää vuokraa siun ei tarvii maksaa. Miul on rahhaa muutenki. Haittak siu jos miun kaverin stefu tulee messiin. Kyl meil kolmistee on kimppakivaa.

      • Anonyymi

        Huhhuh ja heh heh - mitä luulet, että tulisiko mukaasi...


    • Anonyymi

      Aurinkoon? No sitten ihmeessä tänne Hammerfestiin, eikä minnekään Mallorcalle. Vajaan kuukauden päästä alkaa täällä taas yötön yö. 57v. Eli täällä työvuosia olisi vielä 10.
      Keskustan kaijaravintolassa lyöttäytyy seuraasi miellyttävän tuntuinen Norjalaismies tarjoten coctailin ja toisen ja..... Siihen sitten muistisi loppuukin. Ja aamulla sitten kun heräät, valkenee mitä onkaan tapahtunut. Yöpöydälläsi on A4:n paperi. Se on työsopimus, jossa on sinun allekirjoitus. Ja sitä ei mitenkään saa näyttämään väärennetyltä.
      Häpeällä tunnustan, että kokemuksesta puhun.

    • Anonyymi

      Oho,aha.... No sinne sitten?!?!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11416
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5894
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      162
      4809
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      15
      4681
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4331
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4203
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3487
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3250
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1741
    Aihe