Suomen luotettavin 10v autoon Toyota

IltaSanomat tänään 15.3 kertoo että Toyota oli viidellä eri automallillaan Suomen luotettavin automerkki 10v sarjassa.

Taas kerran vahva näyttö siitä kuka osaa tehdä autoja. Ei mitään kuttaperkka virityksiä vaan oikeita kestäviä autoja.
23133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Iltasanomat kertoo milloin mitäkin eikä edes puolet ole totta.

Äänestä
  • Yääk, taas rölliltä tuli hätäyyrrjö!

    Äänestä

  • Näkyy olevan. Aivan täyttä totta. Tuo kaikki näkyy Traficomin tilastosta.

    Äänestä

Toyota on tunnetusti automerkki joka kestää kaikkein parhaiten kovaa käyttöä.

Äänestä
  • Ainakin käyttäjät on tätä mieltä ja kansa tietää eikä sitä voi lahjoa niinkuin jotain lehdentoimittajia.

    Äänestä

Kumma kun ei takseina näe Toyotaa, vaikka on kuulemma parasta mitä rahalla saa, sen sijaan Skodia ja saksalaisia sekä Volvoja on takseista suurin osa. Ehkä maksaja ei suostu Toyotaan näillä taksimatkojen hinnoilla istumaan?

Äänestä
  • Toyota on nykyisin suosituin taksiauto, sillä dieselit vaihtuvat vauhdilla hybrideihin.

    Äänestä

  • Ei ole mikään ihme ja kumma että maailman suosituin auto on Toyota.

    Äänestä

Mitähän Iltasanomaa poika on lukenut, ehkä samaa kuin joulupukki?

Äänestä
  • Tänpäist mä lukisi. Kyl ny kelppa ajel, ykösautol, mää on nin tytyväine.

    Äänestä



  • Anonyymi kirjoitti:

    Paas kopioiden se teksti tänne ko se juttu on joku eikä aukee.

    Osta lehti .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Osta lehti .

    Jos ostan sen lehden niin kopioitko sen sit tänne, pelkkä teksti riittää ? Otat Android puhelimellas kuvan ja se muuttaa sen tekstiksi ! Helppoo !

    Äänestä

Opel Astra 24 v. pelaa kuin Buick.

Äänestä
  • Eli siis vähän niin ja näin, kuten amerikkalaisilla autoilla on tapana....

    Äänestä

  • Kaikista vanhoista autoista tulee Ooppeleita !😅 Sinulla on hyvä tuuri ollut Mutta kyllä sen auton pitäis olla Mazda 🥰

    Äänestä

Miksiköhän formulakuskit ym. eivät harrasta aasialaisia autoja?

Äänestä
  • Mainitse yksikin, siis yksikin, formulakuski jolla ei ole päivittäisessä käytössään joko Toyota tai Lexus.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mainitse yksikin, siis yksikin, formulakuski jolla ei ole päivittäisessä käytössään joko Toyota tai Lexus.

    Niimpä niin, sitähän minäkin, et pysty nimeämään ainuttakaan !

    Äänestä

Aasialaisten perseennuolijoiden valinta on aina aasialainen. Teistä toyotisteistä ei ole ainuttakaan nousemaan aseisiin puolustamaan maatamme idän kansoja vastaan kuten urhoolliset ukrainalaiset juuri tekevät. Aivan kuten Hannu Karpollakin aikoinaan, minullakin olisi teille vähän asiaa. Saatanan hylkiöt!

Äänestä

Toyota on aivan suvereeni Suomenkin automarkkinoilla.

Äänestä

Katsastusaika lähestyi, piti hieman laittaa Toyotaa. Toinen rekisterikilven valo oli kärvähtänyt, piti polttimo vaihtaa ehjään.

Taas meni kehuilla läpi, 11 vuotta vanha uskollinen Toyotani. Ei ikinä mitään huomautettavaa.

Ei ole ollut perikunnan 25 vuotta vanhassa Corollassakaan, ei sen puoleen. Aina hyväksytty kertavilkaisulla.

Semmoisia ne ovat, nuo luotetavuustilastojen Kuninkaat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

IltaSanomat tänään 15.3 kertoo että Toyota oli viidellä eri automallillaan Suomen luotettavin automerkki 10v sarjassa.

Taas kerran vahva näyttö siitä kuka osaa tehdä autoja. Ei mitään kuttaperkka virityksiä vaan oikeita kestäviä autoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu