Viime kesällä kulki vielä 40km/H nyt vai 20km/H lumen aurauksen jälkeen nopeus laski 15km/H .Hyvä kun edes pääsi pois sieltä auraus paikalta kierrokset näyttävät 20 mittarin mukaan valmet 6200 ek mezzo hitroll dps 89.v. 10500h
Mikä on vika valmet 6200 oikein on
18
1660
Vastaukset
- Anonyymi
Taitaa pukata vaihteistoremonttia, nähtävästi pakat sököt. Itellä oli massikassa samaa vikaa, päästä öljyt pois ja kurkkaa suodatin, jos löytyy muhjua, niin poikki vaan.
- Anonyymi
valmet 6200 mitähän maksaisi korjaamolla remontti ? kiitos.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
valmet 6200 mitähän maksaisi korjaamolla remontti ? kiitos.
Ikävä masentaa, mutta kai 20000 tonnista jää kahvirahat eli suoraan sanottuna kallista. Taitaa yleiset hinnat olla jo lähemmäs 100 euroa tunti, niin kyllä siitä äkkiä osien kanssa hintaa pukkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
valmet 6200 mitähän maksaisi korjaamolla remontti ? kiitos.
valmet 6200 lähin vaihteisto korjaamo oulaisista .
- Anonyymi
Kepulainen Valtra ei toimi missään vaiheessa, jossei ole ydin käyttöinen?😭😭😭
- Anonyymi
Huoltoon vain,ei se niin paljon maksa etteikö voisi tehdä,sulla on siinä kuitenkin semmoinen kultakimpale,että nuo jurrnuttajat kadehtii kun eivät saa itselleen vastaavaa mezzoa.
- Anonyymi
valmet 6200 jos ei korjaa loppuuko meno kokonaan ,vain varaston pihan aukaisussa enitään. Tarvitaan vasta ensi talvena pitää korjauttaa vielä kun liikkuu ?
- Anonyymi
Kokemuksesta voin sanoa,että kyllä meno loppuu. Omaa kun läksin viemään huoltoon, niin ei meinannu ylämäkeä jaksaa ylös eli kotiin takaisin ja lavetilla huoltoon. Kokeile vaihtaa ensin kuitenkin se suodatin, sekin voi auttaa kieroon. Jos on sama vika kuin omas, niin vaihteisto levyis ei ole kuin pellit jäljellä ja pinnat pois eli löytyy suodattimesta ja öljystä.
- Anonyymi
Hanki nyt paikalle joku traktoreista ymmärtävä, äläkä aja sillä yhtään ennenkuin vika selviää. Oireisiin on monta mahdollisuutta, ja täältä harvoin löytyy asiallista apua. Jos et saa ketään konemiestä katsomaan Vallua, kerro tapahtuneesta Masinistit palstalla. Sinne täytyy kirjautua, mutta se kannattaa, koska siellä on asiantuntevaa ja auttamishaluista väkeä, eikä ollenkaan näitä tämän palstan keskenkasvuisia. Moni harrastelija on sieltä saanut avun murheisiinsa.
- Anonyymi
haapaveeltä löytyy valtran korjaaja.
- Anonyymi
firman nimi tai osoite Kiitos.
- Anonyymi
valmet 6200 aurasin vähän varaston pihaa kävin ajelulla tunsi heti että vetää paremmin meni29km/h.
- Anonyymi
valmet 6200 :toinen jarru ruostunut päälle eikä aukea voi vaikuttaa nopeuteen kanssa pitempi matka käydä ajelulla kokeilla jarru rumpua onko kuuma jos on siinä syy nopeuden alenemiseen.
- Anonyymi
valmet 6200 pika-vaihde ei toimi manuaalisesti toimi kulki 40km/h yritin jarruttaa jarru poljin meni pohjaa ei jarruttanut paniikki metsä lähestyy kovaa vauhtia pika vaihde-alue 2 päälle ja käsijarru ,pysähtyi 1m päähä isosta männystä vaihteet katosivat 2min odettelun jälkeen löytyi
joku vaihde ajoin takaisin 15km/h 500m päästä.
- Anonyymi
valmet 6200 jarru ruostunut päälle siinä vika vaudin hidastumiseen öljyt liian kuumat.
- Anonyymi
Mitähän jarruremmotti mahtas maksaa 5000 vai 10000€ kertokaapa korjaamolla suoritettuna???.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitähän jarruremmotti mahtas maksaa 5000 vai 10000€ kertokaapa korjaamolla suoritettuna???.
Valmet 6200 löysättiin jarrun säätöruuvi ei enään jarru päällä. Pikavaihde rupesi temppuilemaan 3 alueelta hyppää itsekseen yhtäkkiä 1 kesken ajon sähkövika ei voi lähteä ajelemaan yleiselle tielle siitä tuli piha traktori vain enään.
- Anonyymi
Huoltoa vailla oleva kot kot kotimainen laktori!🚜
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831569Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä721370Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2271351Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2311291Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121100Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041059Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341029Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65973- 89960
Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t123848