meillä on ihan ****n kauheet naapurit!!!!

asun rivitalossa ja meillä on naapurissa semmonen kauhee pappa ja sellanen mummo jotka AINA kyylää sieltä ikkunasta! Se on niin rasittavaa että... toisessa naapurissa meillä on tosi mukavia tyyppejä jotka lainaa meille jotain jos me esim. leivotaan... onko jollain samanlaisia kyylääviä naapureita? ottakaa kantaa!!
41495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No meillä on naapurina sellainen ihme lainaaja jolta on lopussa milloin sokerit milloin munat tai sitten kaljat loppuu ja tulevat meiltä niitä naukumaan.

Toinen naapuri on sellainen suloinen vanhuspariskunta joilla on kahvipöytä ikkunan ääressä ja sieltä ne usein vilkuttaa kun mennään ohi.

Äänestä
  • ne meidän "sokerinlainaajanaapurit" on sellasia, että vaikka me sanotaan että ei kun mää käyn hakees kaupasta niin ne antaa melkein tunkee käteen. ja kesällä ne käy aina tuomassa meille pulla kun "ne ei jaksa syödä". Niin ei niille siinä vaiheessa kehtaa sanoo että en mää vittu mitään ota XD

    Äänestä

  • tjagmjatpm kirjoitti:

    ne meidän "sokerinlainaajanaapurit" on sellasia, että vaikka me sanotaan että ei kun mää käyn hakees kaupasta niin ne antaa melkein tunkee käteen. ja kesällä ne käy aina tuomassa meille pulla kun "ne ei jaksa syödä". Niin ei niille siinä vaiheessa kehtaa sanoo että en mää vittu mitään ota XD

    kun ei ihmisille suoda sitä iloa, että saisivat ikiomista ikkunoistaan ulos katsella. Mitä hittoa sitä ollenkaan tehdään taloihin ikkunoita. Siellä ulkona voi näkyä vaikka mitä mielenkiintoista esim. pikkulintuja, naapurin kissa tms.
    Vanhustenkaan ei annettaisi kuluttaa aikaansa ikkunasta katselemalla.
    Eiköhän joidenkin luulotautisten kannattaisi hankkia ahdistukseen pillereitä. Luulotauti on sairaus, jota pitää hoitaa. Tai korpeen asumaan, kauas naapureista ja heidän ikkunoistaan.

    Äänestä

Meillä on taas toisin päin. Ottaa pannuun kun naapurit katsoo ikkunasta sisään. Aina kun mä oon kattomassa ikkunasta ulos niin naapuri kävelee ohi ja katsoo minun ikkunasta sisään. Antas mun olla rauhassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tjagmjatpm kirjoitti:

asun rivitalossa ja meillä on naapurissa semmonen kauhee pappa ja sellanen mummo jotka AINA kyylää sieltä ikkunasta! Se on niin rasittavaa että... toisessa naapurissa meillä on tosi mukavia tyyppejä jotka lainaa meille jotain jos me esim. leivotaan... onko jollain samanlaisia kyylääviä naapureita? ottakaa kantaa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu