Resepti salaa

Anonyymi

Miten saa e-pillerireseptin salaa? En halua kertoa vanhemmille. Finnien takia sen haluan.

5

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et mitenkään .Miks pelkäät kertoa vanhemmille jos ne kerta näkee että sulla on finnejä?pelkäätkö että ne luuleet että sulla on seksielämää?Reseptin saa lääkäristä ja sun pitäis varata aika lääkärille.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei finnejä e-pillereillä hoideta, jos muuta tarvetta e-pillereiden käyttöön ei ole. E-pillereillä voi olla paljon sivuvaikutuksia, kaikille ne eivät sovi. Reseptin saa vain lääkäriltä ja käyttö vaatii seurantaa.

      Finnit kuuluvat monen nuoruuteen, ne ovat ohimeneviä. Ole vain oma itsesi finneinesi päivinesi!

      Jos finnitilanne on oikeasti todella paha, apteekista löytyy hoitoaineita. Minä ainakin sain apua apteekista.

      • Anonyymi

        Eräät e-pillerit voivat jopa aiheuttaa lisää finnejä (luonnollinen estrogeenin kehittyminen murrosiässä aiheuttaa niitä). Jos reseptivapaat apteekin aknelääkkeet eivät tehoa, lääkäri voi kirjoittaa reseptin tehokkaamille lääkkeille (myös pojille).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1434
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      53
      1354
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      105
      1105
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      121
      1061
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      71
      708
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      681
    7. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      562
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      107
      552
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      368
      548
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      505
    Aihe