Kovan tuomion sai Kivijärven tekninen johtaja lahjuksista. Olisipa ollut meillä töissä tai politikkona, niin ei ois saanut mitään tuomiota. Meillä tällainen toiminta on ollut hyväksyttyä jo vuosikymmenien ajan, eikös vaan?
Kivijärven lahjuksista
Anonyymi
3
1041
Vastaukset
- Anonyymi
Totta.Kunta vie perintömetsätkin jos ei kunta. Pankki ja valtuutetut.
Totta toiminta laillista? - Anonyymi
Juurikin näin
- Anonyymi
Meillä Kyykärvellä päättäjät saavat yehdä mitä tahansa saamatta rangaistusta. Ensinnäkn kunnan omaisuuden täysmittainen tuhoaminen on arveluttavaa, ellei peräti rikollista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1296453Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie736372Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766225Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3474016Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532452Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62379Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 141364
- 1901156
- 64980