Kivijärven lahjuksista

Kovan tuomion sai Kivijärven tekninen johtaja lahjuksista. Olisipa ollut meillä töissä tai politikkona, niin ei ois saanut mitään tuomiota. Meillä tällainen toiminta on ollut hyväksyttyä jo vuosikymmenien ajan, eikös vaan?
31097
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Totta.Kunta vie perintömetsätkin jos ei kunta. Pankki ja valtuutetut.
Totta toiminta laillista?

Äänestä

Juurikin näin

Äänestä

Meillä Kyykärvellä päättäjät saavat yehdä mitä tahansa saamatta rangaistusta. Ensinnäkn kunnan omaisuuden täysmittainen tuhoaminen on arveluttavaa, ellei peräti rikollista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kovan tuomion sai Kivijärven tekninen johtaja lahjuksista. Olisipa ollut meillä töissä tai politikkona, niin ei ois saanut mitään tuomiota. Meillä tällainen toiminta on ollut hyväksyttyä jo vuosikymmenien ajan, eikös vaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu