kun vedätte kännit ja pokaatte ehkä nuorehkon näköisen ihmisen vaikka baarista viette kotiinne ja kellistätte tai toisin päin. saattaa tulla poliisi ja kertoo teidän syyllistyneen raiskaukseen, alaikäiseen sekaantumiseen ja ties mihin ja tuomio tulleepi ainakin alaikäiseen sekaantumisesta jos toinen alle 16 ja sinä yli 16vuotias. suomen laki EI välitä vaikka toinen olisi sinun kertoman mukaan väittänyt olevansa täysikäinen tai löytyy vaikka baarista. SINUN pitää tietää minkä ikäinen hän on, ilmeisesti laskemalla vuosirenkaat? sama kun ajat katsastamattomalla autolla vaikka omistaja istuisi vieressä ja vakuuttelisi että kyllä se on katsastettu SINÄ vastaat, eikö ole siistiä? ja oikeudenkäynti alaikäisen kyseessä ollessa julistetaan salaiseksi ja sinut pedofiiliksi jesh! ja kaikkihan sen tietää että se ei salaiseksi jää vaan juttu kulkee puskaradiona joka puolelle ja turpaasi saat missä kuljetkaan, autosi renkaat puhkotaan, kämppäsi ryöstetään, kaverisi ja sukulaisesi hylkäävät sinut tai sinulle esitetään ystävää ja kohtaat kusetusta joka paikassa,jopa virastoissa saatat saada paskamaista kohtelua ja ongelmia. "tekosi" kohde sen sijaan saattaa saada hyvätkin korvaukset joilla kelpaa sitten rallatella, hommanhan voi tehdä pariinkin otteeseen eri uhreille ennenkuin kukaan alkaa epäillä mitään. ja jos joku epäileekin niin on hiljaa ettei leimautuisi seksuaalirikollisen puollustajaksi. ja sinä itket ja kiroat paskaa elämää lopun ikääsi mitään kuitenkaan voimatta. siinä teille tarina, jos nyt tämän kesän vielä jaksaisi sitten loppuu vanhempieni häpeä.
VAROKAA HYVÄT IHMISET
sexual criminal by accident
6923
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hauskinta tässä on se, että tämän tyypin rikos ei vanhene. Jos haluaisin näin kolmekybäsenä nostaa syytteen vaikka entistä poikaystävääni vastaan, joka itseni ollessa vielä vähän vajaa 16, yhteisellä sopimuksella vei neitsyyteni, hänen ollessa jo 18-vuotias, voisin laittaa nuoruudeheilani kuseen tästä johdosta, vaikka huomenna. Eikö olekin reilua?
Veljeni joutui juuri tuollaiseen tapaukseen ja loppujen lopuksi tappoi häpeässään itsensä.Onko se teistä oikein ja kohtuullista???Onko se oikein että kun 19-vuotias poika rakastelee melkein 16-vuotiaan tytön kanssa yhteisestä sopimuksesta ja harkinnan jälkeen,mutta tyttö saakin päähänsä tehdä rikosilmoituksen(vanhempiensa pakottamana!!!eli vastuuta ja syytä voi usein etsiä myös vanhempien toiminnasta!!!).No,ehkä korvaukset ja kuolemantuomio tässä tapauksessa hyvitti karmean seksuaalisen rikoksen.
Näen tätä tyttöä(sitä narttua ja koko heidän vitun perhettään)vihaan niin että näköä haittaa.Näen heitä aika usein ja annan työni puolesta näkyä ja kuulua mitä mieltä heistä olen.Ja kosto on vielä joskus suloinen!Sen lupaan.
PS:Suomen laki on järkyttävän jälkeen jäänyt ja täysin pihalla liian monen rikoksen suhteen.Sehän on myönnetty että rikoslaissa on pykäliä jopoa 1800-luvulta.Hei HALOOO!!!!!!ON vuosi 2005.
En kuitenkaan usko että syytökset noin vain käy. Milläs kukaan todistaa että panitte? Eipä millään.
Itseni sen sijaan raiskattiin. Mutta, eipä riittänyt todisteet, tai sitten todisteita ei voitu käyttää koska se olisi huonoa todisteiden omistajien yksityisyyttä kohtaan. Just.
Ei rikosta ilman todisteita. Ihan rauhassa vaan.
jos toisen osapuolen suvusta löytyy poliisi, ökyrikas ja/tai natsi-ajatuksilla höystetty suur-rikollinen niin se on sama vaikka näit vaan märän unen, tuomio tulee että tärähtää näin on näkyleivät. teoilla ei tässä maassa ole juuri merkitystä vaan kelle teet.
Tiedän itsekkin kokemuksesta miten ei syytetä raiskaajaa koska ei tarpeeksi todisteita jne. paha mieli jäi ja todellinen viha koko tätä järjestelmää ja tekijä osapuolen "ryhmää" kohtaan!
...kaverisi hylkäävät sinut tai sinulle esitetään ystävää ja kohtaat kusetusta joka paikassa,jopa virastoissa saatat saada paskamaista kohtelua ja ongelmia. "tekosi" kohde sen sijaan saattaa saada hyvätkin korvaukset joilla kelpaa sitten rallatella....
Olen kopioinut yllä olevista kirjoitelmasta muutamaa riviä, teille lukijat.Ero vain siinä, että en ole lähekään pedofiili, vain tavallinen yksinhuoltaja maahaanmuutaja äiti.Olen kokenut vastavaa omalla kohdallaan ja vielä sen päälle lisää. Tässä maassa minua en enää mikään ihmetyttä, kun tälläistä kohtelua anetaan tapahtua.Ikävää kyllä, tajusiin ilman "näyttöä" et pystyt todistamaan mitään ja jos ei pystyy,niin olet sitten valehtelija tai hullu.