Ilkka Laakso tuomittiin 10 vuoden vankeusrangaistukseen kahdesta törkeästä huumausainerikoksesta ja ampuma-aserikoksesta.
Jutussa oli syytettynä myös hänen äitinsä, Hämeenlinnan kuntapolitiikassa vaikuttava Sirpa Laakso. Hänet tuomittiin rekisterimerkinnästä ja rahanpesusta viiden kuukauden ehdolliseen vankeusrangaistukseen.
Näin siis Hämeenlinnan hullunkuriset perheet toimivat
Jutussa oli syytettynä myös hänen äitinsä, Hämeenlinnan kuntapolitiikassa vaikuttava Sirpa Laakso. Hänet tuomittiin rekisterimerkinnästä ja rahanpesusta viiden kuukauden ehdolliseen vankeusrangaistukseen.
Näin siis Hämeenlinnan hullunkuriset perheet toimivat
Vastaukset 80
Vanhimmat
Olikos Laakson puolisolla joku rooli?
Rinteen vappu sataset ollut piilossa
Kuka on rinteen vappu?
Osu ja uppos.
Kysymys kuuluu, voiko Sirpa Laakso jatkaa rauhassa Hämeenlinnan kaupungin lautakunnassa päättämässä meidän yhteisistä asioista? Jos nyt elettäisiin edelleen Sari Raution aikakautta, niin Laakso varmasti palkittaisiin toiminnastaan, mutta kun elämme ns. Koskisten aikakautta, saattaa käydä niinkin, ettei vankeuteen tuomittua Laaksoa enää suvaita
Kyllä Sirpa Laakson "ammattitaito" kelpaa edelleenkin luottamustehtäviin organisaatioissa, joissa rikokset kuuluvat toimintaan.
Sirpalle Hämeenlinna mitali ja kunniakirja sekä omakuvataulu Raatihuoneen salin seinälle ja ei kun uutta matoa koukkuun. Ei kaikista filungeista välttämättä aina jää kiinni, kannattaa olla seuraavilla kerroilla tarkempi.
Voisikos joku listata, mitä toimia ja luottamustehtäviä Sirpalla on ollut? Ja mitä on tällä hetkellä? Ainakin S-kauppa Hämeenmaan valtuustossa on myös. Mutta jos on kaupungin tehtävissä, niin onhan se pikkaisen vakavampaa kuin joku Osuuskauppa.
Eikös tämä rikollinen Sirpa ole jossain lautakunnassa edelleen. Mitenköhän Hämeenmaa reagoi tähän , elikä saako jatkaa edelleen töissään, vaikka osallistuu aktiivisesti rikollisryhmän toimintaan
Jos kiemungilta kysyttäisiin saisi sirpa mitalin
Loikkaa Persuihin, sinne kuuluukin.
Rötösmäärä riittää vain demareihin. Onhan siellä ennestään Fici-Hassinen, eli päänsilitystä saa tuo turpea demarimuija jatkossakin.
KokDemuillas justiinsa oikea kotipesä tälläsille rötöstelijöille, Kierukan malliin !
Persujen puti nisteiltä loppuu aineet
Olipa vuodatusta syyttömyydestä novellin verran facebookissa tältä rouvalta. Poikaa pitää itsekkin syyllisenä kun ei puolustanut ollenkaan.
Laitatko linkin, itse en löytänyt
Voisiko tästä aiheesta tehdä tv ohjelman? Täällä tapahtuu 100 jaksoa ainakin.
Jaksuhalit tuomituille Laaksoille. Seuraavassa koijauksissa sitten lisää tarkkuutta peliin, ettei ihan rysän päältä jää kiinni
Siirtyykö Sirpa nyt cannoballin johtoon, kun poika on vankilassa
Fici-Hassinen ja Sirpa "kassakaappi" Laakso ovat pätevät johtamaan kanuunankuulaa.
Asuvatko he Voutilan suunnalla nuo Laaksot ?
Sirpa taitaa asua jossain Rantatien varrella tai lähistöllä. Pojasta en tiedä.
Poika muuttaa kohta kunnollisten veronmaksajien kustannuksella kivitaloon. All inclusive.
Muistaisin että jossain vanhustenhoitoalalla vaikuttanut ja voutilan suunnalla asuu. No,huumaavia lääkkeitä on siis ainakin saatavilla vanhusten hoitolaitoksissa.
Ilkka asuu Tampereella. Sai tuomion ja häipyi vähin äänin kaupungista.
Mikä on Sirpan edustama puolue?
Persujen tavat ainakin
Eikö Ilkkalan juttuun liittynyt korruptiota?
Kiusallista hys hys.
Ilkkalan muistelijat halutaan vaientaa
Muistellaan mielellään ilkkalan tuomiota.
Kiemura kärähti..
Muistan aina kun kuulin Marin grillin kohdalla uutisista, että Kiemungille oli tuomittu satojen tuhansien vahingon korvaukset, ja nauroin ääneen.
Ilkkalan tuomio on ollut persuille vaikea asia, kuten näistäkin kommenteista voidaan havaita.
Mukavasti persuja ahdistaa. Kiusallista hys hys.
Millasen tuomion sai?
Rikostuomio jotta kova asia.
240 euroa sakkoa virkasalaisuuden rikkomisesta. Parempi näin, kaupunki oli iskemässä lisää miljoonia konkurssikypsään hankkeeseen.
Minä pelkään, että Emmille käy samoin kuin Karille ja Kimmolle. 😕
Tämmöisiä ne sosiaalidemokraatit on, nyt kun on naamiot riisuttu.
Tätä se on näiden vasemmistolaisten toiminta. Kun sivistys ja tiedot ovat heikkoja, niin silloin henkilö on sopiva vasemmistoliittolaiseksi poliitikoksi ja tämän aatteen puolustelijaksi.
Kimmo Kautio näytti missä sarjassa Hämeenlinnan persut pelaavat.
Hämeenlinnan persut on kyllä noloja.
Onko ile saanut muita tuomiota tämän ja vanhan siwaryöstön lisäksi?
Onksillä myös tytär?
N 40v vaalee aika pyöree.
Nam
Juu. Pyöreellä on pieni
Reilu parikymppinen taitaa olla, blondi ja ihan nätti. Jos voutilaisia laaksoi meinaat?
Johtavan perziikin tuomio ahdistaa persuja ja niin pitääkin
Sirpahan valittaa Käräjäoikeuden tuomiosta. Hovioikeudessa voikin sitten vaikka räpsähtää lisää kakkua kun HV-piiri pienenee mitä korkeimpiin oikeusasteisiin mennään
No ainakin tulee oikeudenkäyntikuluja roimasti lisää S. Laaksolle. Ihan oikein!
Omituinen piirre paikallisessa sos.dem. puolueessa 90-luvulta lähtiessä, ne fiksummat on työnnetty syrjään ja rötöstelijät ovat istuneet korkeimmilla palleilla.
Kärpäsen hulttiopoikakin sai linnaa - oikein!. Haukkukaa nyt Karpäsen perhe samaan tapaan kuin haukutte Laaksoa! Eli on niitä hulttioita muissakin puolueissa.
Kepussakin on "hullunkurisia perheitä". Vieläkö ex-valtuutettu Kärpänen kehtaa näyttää naamaansa kylillä. Toivon, ettei ainakaan enää ole ehdolla missään vaaleissa. Terv. Yks hauholainen
aika hiljaa on kärpäset olleet hauhon hoodeilla, kevät tulee ja kärpäset taas aktivoituvat
Entäs johtava Persu ja scc tuomio.
On aika huimaa, että samaan aikaan kun Sirpa Laakso hoitelee kunnallisia luottamustoimiaan, hän osallistuu rikollisjärjestön toimintaan ja vuokraa tiloja tälle järjestölle
No tämähän oli arkipäivää Kiemungin ja muun huonon hallinnon aikana, mitähän muuten vankeuteen tuomitulle Sirpa Laaksolle kuuluu tänä päivänä? Kiemunkihan naureskeli aikoinaan sille, kun rikollisjärjestö vuokrasi tilat demareilta
Onko vielä PAM:in johdossa https://www.pam.fi/uutiset/sirpa-laakso-valtuuston-puheenjohtajaksi.html
PAMin aluepäälikön luottamushenkilö hämeenmaan korporaatiolle hyvin tärkeä henkilö.Saa S-ryhmä touhuta ihan mitä haluaa. On Hämeenmaan taskussa liitotkin jo nykyään, tämän rouvan hoivissa. Lonkerot ne on pitkät, eikä suomessa ole korruptiota.
Miksi PersGäry oli mukana hallitusneuvotteluissa? Tuomittu mies.
Mahtaako laakso istua vaan puolet ? Riippuu varmaan kauanko edellisestä aikaa!jos puolet niin muutaman vuoden päästä vapaalla
Koko kakku.
Koko kakku? Saa nähä onko kohta vapaalla
Oliko se tumma hoikka nainen ilen puoliso ?
Ei. Ile on gay.
Tänään oli HäSan mielipidepalstalla jonkun Laakson naurettava kirjoitus. 🤣🤣🤣🤣
Millainen kirjoitus
Laaksoja riittää Hämeenlinnassa yks psyko Hämeenlinnan keskustassa .Reppu tiukasti selässä muistikirjaansa suojelee Hehe..
Istuuko vaan puolet tuomiosta? Jos istuu niin kohta vapaalla
Itseäkin kiinnostaisi istuuko kokokympin vai puolet?? Miten menee?
Ei taida puolella päästä, koska on istunut kiven sisällä ennenkin
Sehän riippuu kauan edellisestä tuomiosta?jos puolet niin parinvuodenpäästä vapaalla
onko Sirpa vielä luottamustehtävissä vai kerääkö nyt täysipäiväisesti mopomiesten kesäretkiin rahaa omaan kassakaappiinsa
SDP
Sirpa Laakso - välitän rohkeasti.
voimahali Sirpalle, luotan häneen rehellisyyteensä kaikissa asioissa ihan 100%:sti
Rahat ja jauhot kulkee ja säilyy tallessa 100 % luottamuksella.
Sirpa on kuuma kisaa, myös Pietikäisen Sippe!
Voi sinua raukkaa.