Mikä kohde olisi mukava viettää aikaa keväthangista nauttien ?
En tarvitse bilehilppulaa, vanha akka kyseessä. Auto on, mutta huoneeseen halluun assuun.
Minne keväthangille
13
960
Vastaukset 13
- Anonyymi
Suurten pohjoisten hiihtokeskusten sijaan moni oikia hihtäjä arvostaa mejän Hetan Hihtomaata, mualiman paraana hiihtopaikkana, etenkin nuin talven lophun.
Billeitä täälä vähemmin on, vaan jos oikioin hypyttää, löytyy löytyy.
Harva on hihelly Yli-Kyröllä tai Puljun erämaassa, net on helemiä, Suomen yliperälhä. - Anonyymi
Vieläkös Pallaksella on hotelli ?
Onko siinä kunnossa, että siellä ihan oikeasti voi vielä majoittua ?- Anonyymi
Vanhan perinteen mukaan, huhtikuu myöty täyteen.
Tuonne ko mennee, kannattaa hakee ämpäreitä mukkaan, ei kilijuntekkoo varten, vaan jos sattaa.
- Anonyymi
Katto on huilannu jo kolomena talavena kattolumien sulaessa. Onko Muonion Keisarilla rahat pennosissa, taas, vaikka pisnisfinlanti jako hororahhaa usseemmalla kierroksella. Katonkorjuuseen net oli, ei ommii konjamiineihin !
- Anonyymi
Vasta tuo yliperä on parhaimmillaan pääsiäisen jälkeen, kun muualta lätäköt ja pälvet valtaa liikunta urat.
- Anonyymi
Lapin Yliperä on toukokuun aluetta, huhtikuu on hiihtokaravaanareiden Ilomantsi-Suomusselkä-Ruka-Luosto aikaa.
- Anonyymi
Helsinkissä löytyy yhä satoja kilometrejä luonnonlumilatuja. Miksi pitää tuhlata fossiilisia polttoaineita ja adblueta, kun ne on muutenkin loppu, satoja litroja, ajamalla tyhjän perästä pohjoiseen ?
- Anonyymi
Erämaaladut ovat kevään nautinto. Niiden takia ei kannata mennä edes lähelle mitään ns. "Hiihtokeskusta"
- Anonyymi
Ainakaan Rukalle ei kannata mennä, tietäen latujen huonon hoidon.
- Anonyymi
Etelässä keväthanget parhaimmillaan. Miksi lähteä pohjoiseen?
- Anonyymi
Mites se Sirkan markkinointi lausuukaan:
Levillä ei Lehtelä kuku, sammu kiljuihinsa.
Pölyä ja pölyttäjiä nämä hiihtosekskukset ovat täynnä - Anonyymi
Rukalle tuskin kannattaa mennä tietäen latujen hoidon tason.
- Anonyymi
Etelässä aloitti vesisateet eli minne vaan pohjoiseen, siellä alkoi auringonpaisteiset viikot nyt ja hiihtokausi jatkuu toukokuun loppuun, ainakin, Kilpisjärvellä hiihdetään vielä juhannuksenakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 152853
- 81726
- 56718
- 46603
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?41601- 60562
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71536Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44527Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35515- 26511