Hei. Kuinka moni muu on mennyt lankaan Gigantin Samsung 22 ultran ostamisessa kampanja lupauksella,että vanhan puhelimen liikkeeseen palauttamisen yhteydessä saat Gigantista 150 € ostohyvityksen/lahjakortin. Tämä toiminta on ollut Gigantin puolesta täydellinen ostajan harhautus eli kusetus. Nimittäin kävin keskustelua heti oston jälkeen Gigantin chatissa Samuli nimisen henkilön kanssa ja hän sanoi että viedä vain vanha puhelin liikkeeseen niin 150€ hyvityksen saa siinä yhteydessä. Okei,tänään aloin tiedustella asiaa uudelleen Gigantin chatin kautta,ja yllätys yllätys myönnettiin että tämä on mennytkin väärin tämä heidän lupaus,eli ei hyvitetä vanhasta puhelimesta 150 euroa,mutta hyvitykseksi tarjottiin 40€ tapahtuneesta virheellisestä tiedottamisesta. Nimittäin Gigant chat asiakaspalvelu näki aiemman keskustelun tästä asiasta ja lupauksesta täydelliseen 150 € hyvitykseen. Asiasta voi tehdä ryhmä kanteen joka osoitetaan kuluttajasuoja asiamiehelle kun kanteeseen osallistuu tarpeeksi monia ketä on harhautettu tällä Gigantin osto kampanja lupauksella. Tämä asua tulee todella kalliiksi Gigantille koska tämä on ollut niin törkeä asiakkaiden ostopäätöseen johtanut katteeton harhautus. Viedäänpä asiaan eteenpäin ja laitetaan harhauttaja maksamaan lupaamansa asia,ja että saadaan lopetettua harhaanjohtava markkinointi noinkin isolta talolta kuin Gigantti on. En kyllä enään ikinä tule ostamaan mitään Gigantista,on kyllä härskiä toimintaa ja harhauttamista.
Gigantin kampanja harhautus 150euroa,täydellinen asiakkaiden katteeton pettäminen
3
692
Vastaukset
- Anonyymi
En lähde mukaan tuohon joukkokanteeseen. Minulla on jo puhelin ja ihan eri valmistajalta.
- Anonyymi
Gigantilla on asiakaspalveluongelma. Samoin kuin monella muulla putiikilla, chatti on vain nimellinen koriste, jolla ei tee mitään. Kun yrittää mennä chattiin, siellä on vain robotti, ja oikean ihmisen puheille ei pääse, koska chattailijoita on niin paljon. Näin asiat jää selvittämättä.
- Anonyymi
Kävin pitkän keskustelun asiakaspalvelun kanssa chatissa. Joutui kyllä jonottamaan pitkään ennekuin asiakaspalvelija yhdistyi. Joo,myöntävät suoraan tämän harhaanjohdetun kampanjan ja pyysivät anteeksi ja lupasivat hyvittää 40€ lahjakortilla. Sanoin että tämä on niin törkeä ihmisten huijaus ja ihan itse mainostitte 150€ hyvitystä kun palauttaa vanhan puhelimen liikkeeseen uuden puhelimen ennakko oston jälkeen. Otin yhteyttä kuluttajasuoja asia mieheen ja sieltä sanottiin että on todella paha harhaanjohtamis mainonta ollut Gigantilla,ja että kannattaa viedä asia eteenpäin kun on selkeä näyttö asiasta. Eli ketkä nyt on tulleet huijatuksi ja petetyksi,niin viekää asia eteenpäin ja vastikaa ainakin 40€ lahjakortti,sen kumminkin saatte jos ette 150€ hyvitystä saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17622339Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759552Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.337534Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va836362SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1856024Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot445031HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084666Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014416Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo912122Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821409