Muutin pois onneksi

Entisen asunnon naapurit: Yläkerrassa nuoripari
joka nai joka sunnuntai aamu.
Sänky kitisi reippaasti.

Sitä sitten kuuntelin yksin sängyssäni.

Alakerran naapurin akka( venäläinen)aloitti kurinpalautuksen
miehellensä ( suomalainen)aina aamuisin.
Kirkui ja raivosi.
Tiesin siitä että herra oli ollut ryyppäämässä edellisen illan.

Nyt on niin ihanan hiljaiset naapurit.
Välillä tuntuu että olen ainut asukas koko kerrostalossa.:-)
41163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tuollaisen paikan? Mutta ei niitä taida olla missään muualla kuin unissa nykyään, taikka muissa planeetoissa. Nyyh****

Äänestä
  • minäkin asuisin mieluummin sellaisessa talossa, jossa ei tarvitsiti miettiä, että häiritseekö muita.
    Jotain siis siihen suuntaan kun tuo ensimmäinen kuvaili, aika hauskasti vieläpä..

    Mutta eipä niin taida olla niitä paikkoja turhan tiheässä.. voih
    aina saapi miettiä että mitähän ne naapurit tuumii..

    Äänestä

  • Minulla on yäkerrassa a- tuotteiden suurkuluttajat ja lisäksi heillä on käyttätymishäiriöinen 17v poika. Poliisitkin on vieraillut siellä, mutta ei ikinä muutosta näkyvissä. Sitten on alakerrassa tunnettu viulusti joka huudattaa tyttöystävää öisin.Hän uikuttaa kuin koira.

    Äänestä

  • Lentsu kirjoitti:

    Minulla on yäkerrassa a- tuotteiden suurkuluttajat ja lisäksi heillä on käyttätymishäiriöinen 17v poika. Poliisitkin on vieraillut siellä, mutta ei ikinä muutosta näkyvissä. Sitten on alakerrassa tunnettu viulusti joka huudattaa tyttöystävää öisin.Hän uikuttaa kuin koira.

    mun naapurit nai, tietää kaikkien asiat. Viimeeks "sain" luvan käyttää kerhohuonetta, vaikka sehän on kaikkien asunnon omistajien yhteinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hiljainen hissukka kirjoitti:

Entisen asunnon naapurit: Yläkerrassa nuoripari
joka nai joka sunnuntai aamu.
Sänky kitisi reippaasti.

Sitä sitten kuuntelin yksin sängyssäni.

Alakerran naapurin akka( venäläinen)aloitti kurinpalautuksen
miehellensä ( suomalainen)aina aamuisin.
Kirkui ja raivosi.
Tiesin siitä että herra oli ollut ryyppäämässä edellisen illan.

Nyt on niin ihanan hiljaiset naapurit.
Välillä tuntuu että olen ainut asukas koko kerrostalossa.:-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu