mitäs sitä tekis seura aks ku ei rieju lähe köymään? mopoon siis juuri tehty kone remppa kampi pyörii yms. kaasari puhdistettu ja säädetty, mopo saa kunnon kipinän ja kaikki toimii mutta ei vain jostain syystä pyrähdä käymään, itse en keksi mikä on vikana
mopon korjaus
Anonyymi
6235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kompressio?
no jos kerran kaikki toimii niin sillon se lähtee käymään.joten vaikkuttais siltä että kaikki ei toimi,se mikä ei toimi sinun täytyy itse selvittää tai sitten viet mopon korjaamoon.
Maalaa vihreäksi (paikallisesta rautakaupassa saat edullisesti 2.9l vihreää luontoystävällistä maalia) ja työnnä se moponromu järveen tai lampeen.
Toimiva moottori tarvitsee
-palavaa ainetta
-ilmaa
-riittävän puristuksen.
-kipinän
-oikean ajoituksen
Itse kokeilisi starttipilotilla.
Jos hörähtää, niin monta perusasiaa kunnossa, mutta jos ei hörähdä, niin silloin voi puuttua ihan mikä vaan.
Mulla on kyllä video ku se lähti käyntiin mutta siinä oli väärä kansi ostin siihen ku se vuosi mutta ostin siihen sylkkään kuuluvan kannen ja sit sillä ei oo enää lähteny
Onko puristusta puntissa?😜