ukrainan sota & omavaraisuus sekä totuus

Anonyymi

https://www.hs.fi/talous/art-2000008692424.html
suomalaiset kuten tää on vuositolkulla auttanut näitä siten sota ukrainaa vastaan on mahdollista.
LIIKEMIES Auvo Niiniketo kertoo Helsingin Sanomille luopuvansa hallituspaikastaan ja omistuksestaan kirkkonummelaisen Långvikin kylpylän taustayhtiössä Ryokan oy:ssä.

Vuonna 2010 avautuneen kylpylähotellin perusti Rotenbergien oligarkkiperhe, jonka asioita Niiniketo on pitkään hoitanut Suomessa.

Niiniketo ilmoitti irtautumisestaan Ryokanin hallitukselle perjantaina. Niiniketo perustelee päätöstä sillä, että viimeaikainen kielteinen julkisuus on vaikeuttanut kylpylähotellin henkilökunnan työtä ja yhtiön toimintaa.

”Toivon, että tämä selkeyttää tilannetta. Olisin yhtiölle riippa, vaikka minulla ei ole enää mitään tekemistä Rotenbergien kanssa”, Niiniketo sanoo HS:lle.
vasta nyt sekä hyöty on otettu jo aika epeli ukko
Auvo Niiniketo on osakkaana venäläisessä turvabisneksessä. ”Ryssien kanssa voin ottaa pari snapsia, mutta alkoholi ei sovi minulle”, hän sanoo.
ja pitkään...... ohitamme olankohautuksella monenkirjavan maahantuontitoiminnan (mm. elintarvikkeita ja metallia Iranista Venäjälle)
tuossa on kuvia judoasuisesta Vladimir Putinista
lähde:https://www.city.fi/ilmiot/taalla vartioin mina/1057 kauan on saanut huseerata poliisien yms suojelemana rikollinen joka mahdolistaa ukrainan kansanmurhan

0

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

        Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
        Pirkanmaa
        164
        4292
      2. Jos olisit täällä

        Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
        Ihastuminen
        37
        2494
      3. Tämän hetken

        Terveiset kaivatullesi ⬇️
        Ikävä
        155
        2151
      4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

        Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
        Hyrynsalmi
        16
        1699
      5. Vieläkö sä toivot

        Meidän välille jotain?
        Ikävä
        81
        1318
      6. Voi Rakas siellä

        Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
        Tunteet
        24
        1261
      7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

        Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
        Euroviisut
        31
        1162
      8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

        Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
        Maailman menoa
        144
        1132
      9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

        Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
        Maailman menoa
        103
        935
      10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

        Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
        Lieksa
        115
        860
      Aihe