Jokos paloasema kohta valmis

Anonyymi

Sitä vaan mietin että jokos paloasema kohta muuttaa uusiin ja puhtaisiin tiloihin?

21

3827

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eläs nyt hätäile Kyllä sinä pääset taas leikkimään pyromaania

    • Anonyymi

      Eikös siellä joku palomies polttanu kunnantalon ja rivitalot ja muut.Luin että sai vielä hyvät korvaukset yhteis kunnalta.Että hyvää huomenta vaan kaikille..

      • Anonyymi

        Taitaa olla sun sukulainen


      • Anonyymi

        Näin on.Tiedän tapauksen on törkee ettei suomi tuoimitse kun selvä asia.


    • Anonyymi

      Nyt tuli kuulemma jo kutsut peruskiven muuraukseen valtuutetulle ja juhlapuhe pitää itse pääpiru

    • Anonyymi

      Kallis pytinki tarpeeseen nähden tulossa, mikä ihme julkisessa rakentamissa maksaa?

      • Anonyymi

        Mitä semmonen tuppukylä tekee paloasemalla


    • Anonyymi

      Olen entinen pyromaani.Jos siellä palomiesten puutetta tulen sytyttämään.Mun kohteet on samat kuin ennenkin.Tässä työnhakuni.heh.

      • Anonyymi

        Tunnen palopäälikkö lyytisen ehkä eläkkeellä raimo on mun koulu kaveri ja kiva ihminen ja soitan itse kitaraa..palataan.


    • Anonyymi

      Kannonkoski tarvitsee kipeästi toimivan paloaseman, mutta ambulanssi kokeilu taitaa päättyä. Sitä vastaan puhuu niin henkilökunta ja alueen tavoittamisviiveet.

    • Anonyymi

      Ei kannonkoskelle todellakaan tarvita noin kallista paloasemaa mitä suunnitellaan. Minä en sitä ainakaan ala maksamaan. Muutan mielummin seuraavaan kylään!

    • Anonyymi

      kuoleva kylä mitään tarvi ku nopeemmin loppuu ihmiset jos jättää tekemättä

      • Anonyymi

        Eihän tuolla kohta hauku koirakaan hautuumaalla kovempi meno kun koko kylässä 🤣😅


    • Anonyymi

      Taitaa kunnalla olla tärkeämpiäkin rahanmenoja ku tommonen paloasema...

    • Anonyymi

      Miksi ambulanssi lähtee aina yöllä pois ja tulee vasta puoliltapäivin takasi? Taitaa keikkaa olla niin paljon ku terkkari menee kiinni etteivät ehdi nukkua......

    • Anonyymi

      Kannonkoskella ei ole ambulanssia yöllä. Kannonkoskelle on suunniteltu paloasema jossa olisi tilaa melkeen koko kylän asukkaille. Puuttuu vain palomiehet ja sairaankuljettajat. Mutta voihan siellä pitää vaikka nuorisotilaa ja muita kerhoja................... Hinta Kannonkoskelaisille vain kohtuuton mielestäni.

      • Anonyymi

        näin on


      • Anonyymi

        Hintaa olisi tullut huomattavasti vähemmän, jos hommaa ei olisi vitkuteltu, suunnitelmia teetätetty aina uudestaan ja niin edelleen. Jos olisi päätöksen tekijöillä yhtään enemmän kanttia ja ymmärrystä asiasta, harrastaisivat vähän vähemmän kitinää ja vastuun pakoilua, niin uusi asema olisi jo käytössä. Jos työskentelyolosuhteet olisi asialliset, niin saattaisi niitä tekijöitä ensihoitoon ja palopuolelle riittää jatkossakin myös Kannonkoskella. Mutta eipä sitä kauheasti tunnu kiinnostavan auttajien terveys tai työympäristö, turhaa porukkaahan ne ainakin niin kauan kun ei itte apua tarvitse.

        Lyhytnäköisillä ja munattomilla päätöksillä ei saada aikaiseksi kuin vahinkoa. Vähän ryhtiä nyt siellä.


    • Anonyymi

      mäkin tarvisin paremman asunnon.. homeisia lääviä vaan tarjolla

    • Anonyymi

      Mee töihin

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      213
      2863
    2. Näetkö feminismin uhkana

      Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?
      Ikävä
      208
      1259
    3. Tykkäätkö halaamisesta?

      Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo
      Maailman menoa
      116
      1231
    4. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      344
      1124
    5. Miksi kaivata miestä

      jolla ei edes muna toimi?
      Ikävä
      111
      1033
    6. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      87
      991
    7. Hinduilu on suurta eksytystä

      tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa
      Hindulaisuus
      401
      984
    8. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      66
      904
    9. Oot nainen kaunis

      muista hymyillä jatkossakin.
      Ikävä
      46
      894
    10. Kyllä me vaan

      Tykätään toisistamme ❤️ siinä ei ole mitään väärää kenellekään
      Ikävä
      53
      881
    Aihe