Akkutyökalujen akkukoloon suojaa

Oletteko nähneet suojia Makitan akkukoneille? Suoja olisi tarkoitus laittaa koneen akun tilalle, kun laitetta ei käytä ja akku toisessa koneessa käytössä. Tietysti voisi muovipussin laittaa suojaamaan laitteen akun liitoskohtaa, mutta se ei olisi Makita-miehelle soveliasta. Haluan jonkun sitä varten tehdyn suojan.
7164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Poistaa rikkinäsistä akuista sisuskalut, niin niistä saa hyviä kolon tukkeita.

Äänestä

Miksi ja miltä se pitäisi suojata -ihan turhaa.

Äänestä

Työkalut autotallissa hyllyssä. Ilma pölyinen. Pitää suojata pölyltä akun kiinnittymispaikka. Pidä huolta välineistä - kestävät paremmin.

Äänestä
  • Edelleen aivan turhaa.

    Äänestä

No näppärä "Makita-mies" sitten itse kätevästi väkertää suojan liitoksille jos kerran kokee sellaista tarvitsevansa.

Äänestä

"Jeesusteippiä" akun päälle, sillä se hoituu.

Akun voi myös tunkea Minigrip-pussiin.

Äänestä
  • Aloittaja halusi suojata jostain syystä koneen ei akkua -koneeessa ei kyllä oikeasti ole mitään suojaamista kaipaavaa, akussa sitten kyllä paremminkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oletteko nähneet suojia Makitan akkukoneille? Suoja olisi tarkoitus laittaa koneen akun tilalle, kun laitetta ei käytä ja akku toisessa koneessa käytössä. Tietysti voisi muovipussin laittaa suojaamaan laitteen akun liitoskohtaa, mutta se ei olisi Makita-miehelle soveliasta. Haluan jonkun sitä varten tehdyn suojan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu