Onko tautivapaata?

Onkohan kaikki ukrainalaispakolaiset asianmukaisesti rokotettuja koronaa ja muita Suomessa jo hävitettyjä tauteja vastaan? Tulee vain mieleen, että pitääkö niitä karttaa.
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

MTV3: "Ukrainalaisten sotapakolaisten lemmikkien pelätään tuovan Suomeen rabiesvirusta ja myyräekinokokki-heisimatoa. Jälkimmäinen tuliainen tarkoittaisi perustavanlaatuista muutosta marjastuskulttuurimme. Loisen kitkeminen olisi todella haastava tehtävä."
Rabies muuten tappaa ihmisenkin.

Äänestä
  • Kivat sitten sulle 👍

    Äänestä

  • Voi tulla yllätyksenä Suomalaisten eläinlääkärien taksat,jos edes koiriaan joskus sinne vievät. Jos elelee pelkästään Toimeentulo tuen varassa tulee yleensä kehoitus Sossulta hävittää tai myydä lemmikit.

    Äänestä

Kyllä tässä pitää sinua karttaa pysy siellä säykissä

Äänestä
  • Säykistä ei ole erillistä karttaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Säykistä ei ole erillistä karttaa.

    Osuo ja upposi kjäh kjäh 🤣 😂

    Äänestä

Heillä paljon koronatartuntoja.

Äänestä
  • Jyväskylässä vielä enemmän

    Äänestä

Loppuu sitten köyhällä viimeinenkin apu eli marjastus!!

Äänestä
  • Kuka hemmetti tuenaa kykkimällä metässä helpommalla pääsee kun pistää muutaman taimenen itämään vaatehuoneesee

    Äänestä

Ei rasmukselle sitten ollut juuri hyötyä menestyksestään kun se iisepelikin piti raijata nykyaikaan.
Ei ny muuta taas

Äänestä

Voi kauheeta!
Mitäs jos pakenet vaikka Venäjälle.
Siellä on muitakin vainoharhaisia ja bakteeri pelloista...

Äänestä

Rabies tappaa tartuttuaan ihmisen takuuvarmasti. Koira nuuhkii toisten sontia ja kotona nuolee "äiskän" naamaa. Ei muuta tarvita, Tuonela kutsuu.

Äänestä

Juu juu, minua myös, minua myös unelmissaan, tuttipullopentu.

Äänestä

Nyt on tämä vastaanottovouhotus päällä. Ei siinä kysytä terveystietoja ihmiseltä eikä koiralta, kun pitää päästä jakamaan pehmoleluja ja halimaan.
Karanteenikin olisi epäinhimillistä.

Ei kysytty terveystietoja vuoden 2015 kulkurilaumoiltakaan. Pojissa oli tuberkuloosia ja matkalla hankittuja sukupuolitauteja, mutta hurlumhei.
Pääasia että suvaitaan.

Äänestä
  • Toki, maailman sosiaalitoimistoon vain kaikki! Afrikka ensin! Tuppuraise suureen suuhun mahtuu jo puolet afrikkalaisista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onkohan kaikki ukrainalaispakolaiset asianmukaisesti rokotettuja koronaa ja muita Suomessa jo hävitettyjä tauteja vastaan? Tulee vain mieleen, että pitääkö niitä karttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu