ja todistukset. Me vanhemmat ollaan opettajien pomoja joten muistakaa tarkkaan miettiä kaikki opettejien tekoset, ne ei eina ole tarkoituksenmukaisia., Siinä aina syyllistetään lapset ja vanhemmat, ei koskaan opettajia.
Kouluavustajana näen tarkkaan opettajien toimet, ja aina hämmästyn miten kauhetia he voivatkaan lapselle olla. Syy on aina lapsen,, niinkauan asiaa vatvotaan että syy vierittyy lapseeen.
Meillä on vanhempien yhdistys jossa ruodimme kaikki opettajat yksitelleen ja annamme ohjeita ja huomautuksia ja puhuttlelemme. On kiva kun voi opasta heitä huonosta käytöksestä. Monesti outuu ottamaan yhteyttä koulutoimen johtajaan jolle kertoa kovia kokemuksia opettajien käytöksestä.
Kuulisittepa opehuoneen juoruja vliajalla, siellä ei tunneta salassapitovelvollisuutta. Kovia juttuja ja usein valheellisia. Itsensä kiillotamista ja oppilaan ja vanhepien nurjetamsita.
Jos meillä ei olisi lapsia ei opeilla olisi töitä, siksi olemme heidän pomoja, Meidän n koulutettava opet kohteliaiksi, hyväkäytöksiksi, siksi me ollaan joka vuosi valittu yksi ope joka on kauhea, ja annamme hänelle käytöksen kultaisen kirjan ja alleviivataan sieltä tärkeimmät ohjeet mitä hän voisi itselleen painottaa.
Pisteytys kannattaa, sillon he ymmrtvät että eivoi toimia miten haluaa. Olemme heidänpomoja joten se on tärkee homma.
Alkaa taas opettajille pisteiden antaminen
5
82
Vastaukset
- Anonyymi
Sama täällä. kummallisia opettajia jotka ei osaa ottaa syytä omille niskoille, ja kuitenkin vaatii sitä lapislta ja lasten vanhemmilta. Me kans pisteytetään kaikki opet ja ohjataan heitä paljon,. Muutama opettaja on saanut potkut kun ollaan selvitetty hänen tekemisiään. Jos ei osaa käyttäytyä on valinnut väärän ammatin. Pos van ja uutta tilalle, ja tarkkaan syyniin.
- Anonyymi
Opettaja:Hähhää sosiaalityöntekijä kiähkiäh
- Anonyymi
Totta on. Mukulan tasolla moni opettaja.
- Anonyymi
Nykyopettajat kun eivät enää osaa mitään. Heillä on kaikilla ohjaaja luokassa joskus montakin, jotka sen työn tekevät. Silti ne ottavat itselleen kiitokset kun oppilaat osaa, vaikka ohjaajat tekee sen työn. Siksi on hyvä että vanhemmat tiiviisti tarkkailevat opettajien toimia, ja ohjaa heitä ja neuvoo.Ei ole enää hyviä opeja jotka osaaa, nyt ne vaan kattoo tietokoneelta ja toimii sen mukaan, Itse eivät osaa mitääm.
- Anonyymi
Niin, liian iso palkka, ja töitä vähän ja ilmaiseruuat. Ei missään työpaikassa pitäisi olla ruoka ilmaista, kaikillahn se maksaa paitsi opeille.
Opet on kouluss 8- 12 tai 13 ja sitten vapaalle. Ohjaajat tekee kaikki työt, kun opet vaan juo kahvia ja syö viinereitä. hyvä ettei tilaa pitsa autoa pihalle.
Open palkat 60 % matalammaksi ja töitä töitä töitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713488
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m851506Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251249- 1581212
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192978- 35961
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16943Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57832Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk89771- 62745