Kaikkee selitystä mut eiköhän nyt ollut niin loppupeleissä että ei ihan kärkipään maalivahtia löytynyt vaihtopenkiltä. Toki lahjakas mut ei vielä voittava vahti.
HPK ja selitykset
Anonyymi
8126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vaikeeta oli pitkään. Jotenkin sellainen alisuorittaminen ja hengettömyys huokui porukasta, onnistujat oli harvassa.
Pitkät kesälomat ovat nyt suurinta hottia Näivelinnassa, seuraavaksi kesälomille lähtee naisten lentisnaiset
Ketä on naisten lentisnaiset?
Ne on niitä jotka lentää pääsiäisenä😎
Valmentajan vaihtaminen oli virhe. Alkuperäinen peluutti lennokasta taitokiekkoa jälkimmäinen taas noh sellaista iske kiinni äijään älä kiekkoon kiekkoa. Sillä voi huonokin joukkue voittaa joskus hyvän lähinnä siksi että vastustajan pelaajat vähän varoo loukkaantumista. Kun alkuperäisen valkun iloinen hyökkäyspeli olisi lähtenyt lentoon olisi Kerho mennyt pitkälle. Myös Tappara ja Hifk konttasivat alkukauden kaukana kympin sakista, mutta kun kikkoja hiottiin alkukausi missä joukkueet on nyt.
T: Jukolan Sihvonen
Äskeisen SUPOn tiedotustilaisuuden mukaan Venäjä on hybrid-vaikuttanut suomalaisiin urheiluseuroihin järjestämållä seurojen kesken ns. "Sopuotteluita" ja joukkueisiin ujuttamiensa Venäläisten kaksoiskansalaisten sukulaisten ja tuttavien värväämiä "myyriä" joiden tehtävänä on tarvitttaessa hankkia itselleen jäähy, laukoa tolppaan, ja tehdä ns. oma maali, sekä päästää harkitusti ja helposti sisään längistä, joka viimeinen on yleistä naisjäåkiekossa.
SUPOn mukaan tällaista hybridivaikuttamista on kohdistunut Jokereiden lisäksi myös HPKhon.
Uskomatonta. Luulisi Putlerilla olevan Ukrainassa tarpeeksi säätämistä ettei tulisi vielä suomen jääkiekkoonkin sähläämään
HPK piti olla Jokereiden farmiseura.