Vuonna 2014 Facebookin on perustettu ryhmä nimeltä ”malliverkko” johon hyväksytään tiukan seulan jälkeen vain naispuolisia jäseniä jotka toimivat Tfp/Tfcd malleina.
Ryhmän pääsääntöinen tehtävä on ohjata ja varottaa malleja erilaisista valokuvaajista. Keskustelu on määrien perusteella hyvinkin vilkasta. Säännöissä jäseneltä vaaditaan luottamuksellisuutta kirjoitusten osalta.
Ryhmän olemassaolo on jo pitkään herättänyt keskustelua valokuvaajien keskuudessa monella foorumilla.
Tässä malleille suunnatussa ryhmässä profiloidaan useita valokuvaajia negatiiviseen sävyyn ja osa keskusteluista on maalittaa joitakin valokuvaajia.
Valokuvaajien keskuudesta toki löytyy monenlaista tekijää, mutta tehdyn selvityksen perusteella osa keskustelu täyttää kunnianloukkauksen vahvat merkit.
Sinunkin kannattaa ottaa yhteys ylläpitoon ja pyytää nähtäväksi sinua koskevat kirjoitukset ja mikäli ne ovat loukkaavia voit pyytää niiden poistamista lain nojalla.
Erikoinen ryhmä Facebookissa
8
1596
Vastaukset
- Anonyymi
Voitko Facessa tehdä ilmoituksen ylläpidolle tällaisesta ryhmästä?
- Anonyymi
Yks tuttu näytti sitä viestintää. Aika hurjaa kirjoittelua.
- Anonyymi
Kuulema jotain tutkintapyyntöjä jätetty ryhmästä.
- Anonyymi
Tuollaiset köyhät ja mitättömät räkänokka akat jääköön ylhäiseen yksinäisyyteensä. Malleja kyllä riittää kun osaa vaan etsiä ravintoloista.
- Anonyymi
Kuvaa sinä vaan piliäsi.
- Anonyymi
Voisiko joku avata lisää siellä käytävistä keskusteluista tai ruutukaappauksia. Hurjia huhuja pyörii kirjoittelusta.
- Anonyymi
Vieläkö tämä ryhmä on olemassa ja kuinka aktiivinen?
- Anonyymi
Keskustelut lähinnä käy näiden setämies kuvaajien törttöilyiden ympärillä. Osin syystäkin. Mut aika monet käräjät voisi käydä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,824404Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242978Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt262825Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162575Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172499Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1122238Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e1012190Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6382068Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka342038MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141995