Vuonna 2014 Facebookin on perustettu ryhmä nimeltä ”malliverkko” johon hyväksytään tiukan seulan jälkeen vain naispuolisia jäseniä jotka toimivat Tfp/Tfcd malleina.
Ryhmän pääsääntöinen tehtävä on ohjata ja varottaa malleja erilaisista valokuvaajista. Keskustelu on määrien perusteella hyvinkin vilkasta. Säännöissä jäseneltä vaaditaan luottamuksellisuutta kirjoitusten osalta.
Ryhmän olemassaolo on jo pitkään herättänyt keskustelua valokuvaajien keskuudessa monella foorumilla.
Tässä malleille suunnatussa ryhmässä profiloidaan useita valokuvaajia negatiiviseen sävyyn ja osa keskusteluista on maalittaa joitakin valokuvaajia.
Valokuvaajien keskuudesta toki löytyy monenlaista tekijää, mutta tehdyn selvityksen perusteella osa keskustelu täyttää kunnianloukkauksen vahvat merkit.
Sinunkin kannattaa ottaa yhteys ylläpitoon ja pyytää nähtäväksi sinua koskevat kirjoitukset ja mikäli ne ovat loukkaavia voit pyytää niiden poistamista lain nojalla.
Erikoinen ryhmä Facebookissa
8
1666
Vastaukset 8
- Anonyymi
Voitko Facessa tehdä ilmoituksen ylläpidolle tällaisesta ryhmästä?
- Anonyymi
Yks tuttu näytti sitä viestintää. Aika hurjaa kirjoittelua.
- Anonyymi
Kuulema jotain tutkintapyyntöjä jätetty ryhmästä.
- Anonyymi
Tuollaiset köyhät ja mitättömät räkänokka akat jääköön ylhäiseen yksinäisyyteensä. Malleja kyllä riittää kun osaa vaan etsiä ravintoloista.
- Anonyymi
Kuvaa sinä vaan piliäsi.
- Anonyymi
Voisiko joku avata lisää siellä käytävistä keskusteluista tai ruutukaappauksia. Hurjia huhuja pyörii kirjoittelusta.
- Anonyymi
Vieläkö tämä ryhmä on olemassa ja kuinka aktiivinen?
- Anonyymi
Keskustelut lähinnä käy näiden setämies kuvaajien törttöilyiden ympärillä. Osin syystäkin. Mut aika monet käräjät voisi käydä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 67861
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22822Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha535756- 80677
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561