Vuonna 2014 Facebookin on perustettu ryhmä nimeltä ”malliverkko” johon hyväksytään tiukan seulan jälkeen vain naispuolisia jäseniä jotka toimivat Tfp/Tfcd malleina.
Ryhmän pääsääntöinen tehtävä on ohjata ja varottaa malleja erilaisista valokuvaajista. Keskustelu on määrien perusteella hyvinkin vilkasta. Säännöissä jäseneltä vaaditaan luottamuksellisuutta kirjoitusten osalta.
Ryhmän olemassaolo on jo pitkään herättänyt keskustelua valokuvaajien keskuudessa monella foorumilla.
Tässä malleille suunnatussa ryhmässä profiloidaan useita valokuvaajia negatiiviseen sävyyn ja osa keskusteluista on maalittaa joitakin valokuvaajia.
Valokuvaajien keskuudesta toki löytyy monenlaista tekijää, mutta tehdyn selvityksen perusteella osa keskustelu täyttää kunnianloukkauksen vahvat merkit.
Sinunkin kannattaa ottaa yhteys ylläpitoon ja pyytää nähtäväksi sinua koskevat kirjoitukset ja mikäli ne ovat loukkaavia voit pyytää niiden poistamista lain nojalla.
Erikoinen ryhmä Facebookissa
8
1653
Vastaukset
- Anonyymi
Voitko Facessa tehdä ilmoituksen ylläpidolle tällaisesta ryhmästä?
- Anonyymi
Yks tuttu näytti sitä viestintää. Aika hurjaa kirjoittelua.
- Anonyymi
Kuulema jotain tutkintapyyntöjä jätetty ryhmästä.
- Anonyymi
Tuollaiset köyhät ja mitättömät räkänokka akat jääköön ylhäiseen yksinäisyyteensä. Malleja kyllä riittää kun osaa vaan etsiä ravintoloista.
- Anonyymi
Kuvaa sinä vaan piliäsi.
- Anonyymi
Voisiko joku avata lisää siellä käytävistä keskusteluista tai ruutukaappauksia. Hurjia huhuja pyörii kirjoittelusta.
- Anonyymi
Vieläkö tämä ryhmä on olemassa ja kuinka aktiivinen?
- Anonyymi
Keskustelut lähinnä käy näiden setämies kuvaajien törttöilyiden ympärillä. Osin syystäkin. Mut aika monet käräjät voisi käydä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4153074SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis692377Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj782019Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1221741- 1431637
- 711243
Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön2911077Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021049Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li131043- 41899