Niin ovat läheisiä olleet ja äsken uutisissa ei Halonen halunnut arvostella Putinia. Halonen sanoi myös ettei venäjää pitäisi eristää kauan aikaa.
Onko Putin Halosen poika?
Anonyymi
2168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ihmetyttää tuo Halosen sanonta: En entisenä presitenttinä ole mikään arvostelemaan toisia ihmisiä. Sano se nuin siinä haastattelussa? Jos sano niin mitä se ylleensä antaa haastatteluja. Jos oes ollunna resitenttinä nyt niin oesko sitten arvostellu? Ei naeset ossaa arvostella muita ku toesie naesie.
Venäjä todellakin pitää eristää muusta Euroopasta ainakin sadaksi vuodeksi.
Ei Halonen halua mitään negatiivistä entisestä rakastetustaan sanoa, mieluummin puhuu GLOBAALEISTA ongelmista.
Toivottavasti saataisiin Putin pois vallasta. Kun diktaattorit ovat liian kauan vallassa, niin alkaa tajunta hämärtymään ulkomaailmaa kohtaan. Eikä se siihen vielä jää. Onhan tuolla vielä P-Korea ja Kiina jäljellä. Tekemistä riittää.
Kävin hieman kastelemassa kukkia. Maljakossa oli keltaisia kukkia. Kamera jäi isän ja äidin luo. En saanut otettua kuvaa. Anteeksi.
Vieläköhän putlerin Haloskalle antama kissa elää?
Halonen on suututtanut Viron kansan, toteamalla, että he olivat tottuneet Neuvostoliiton aikana kollektiiviseen turvajärjestelmään, Virolaiset ovat sitä mieltä, että se kollektiivinen turvajärjestelmä oli vankila.
Vieläkö joku muistaa tämän kuvan, jonka laitoin marraskuussa. Siihen laittoi eräs ihminen semmoista asiaankuulumatonta viestiä, että huh huh. Minun oli silloin pakko poistaa ne viestit. Halusin säilyttää kauniit muistot. Vieläkö joku muistaa tämän kirjoittelijan?
Miten olet voinut lähettää tänne kuvia? Miten olet pystynyt ottamaan viestejä pois?
Mikä ihme sinua vaivaa? Mistä johtuu pakonomainen tarve kommentoida toisten asioita? Eiköhän tuota omissakin olisi tarpeeksi huolehtimista. Itse keskityn omaan elämääni. Siinä riittää tekemistä koko loppuelämäksi!!
Taikinaa vaivataan.
Tiedän kyllä kuka olet!
Laita nimikirjaimet tänne.
Et tiedä !
eh heh heh
Hoho hohoh
On se hienoa, että kaikki te hienot ja ihanat ihmiset seuraatte, mitä tänne julkaisen. Enpä ole paljon julkaissut. Kaikki johtuu yhdestä sekopäästä, joka jaksaa suomi24:ään muistuttaa minun päivityksistä. Täysin sairas tapaus tämä .... Antaapa jonninjoutavan olla.
Pakko taas laittaa tämänpäiväinen roskapäivitys. En minä muuten, mutta joku tykkää ja saa varmaan pienet orkut tästä. Oli viimeksi tykännyt niin paljon, että meni kirjoittamaan suomi24 sivustolle. Nyt on varmasti housut märkänä seuraavat pari viikkoa. Ei minulla vaan häneksellä. Heippa seuraavaan kertaan.
No kerroppa se
Tulevat vielä mustasukkaiseksi kun ovat alkaneet veljeilee liikaa lännessä?🌈
On ehkä