Imatra roadtrip

Anonyymi

Että sitä lähtee kaupungin päättäjät oikein yön yli ryyppyreissulle?
Ja haikon kartanoon?
Kiva tietää mihin nuo meidän verorahat palaa.
Varmaan tuliaisina paljon uutta tietoa jota hyödyntää imatralaisten hyväksi...😂
Ottakaahan särkylääkettä mukaan reilusti ja elkää tarttuko rattiin..

11

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aprillipila?

      • Anonyymi

        Voittihan Urpo Leppänenkin kuulema Kuubasta Arvalla kynän. Aprillia taisi olla UV:ssa arvotaan kaupunginjohtaja asukkaiden joukosta..


    • Anonyymi

      No ne lähti porukalla juhlimaan Lindemannin eroittamista
      kun säästy siinäkin muutama satanen imatralaisilta

    • Anonyymi

      Voi v... tätä Imatran päättäjien neuvostoaikaista kulttuuria, siis lähdetään juhlimaan ei tätä kähmintää voi tajuta. No ne ketkä äänestäneet nämä oman hyvinvoinnin takaamiseksi sinne touhuamaa ja nimenomaan kähmimään itselleen etuoikeuksia. Koko porukka pihalle.

      • Anonyymi

        Pukit kaalimaan vartioina.😐


      • Anonyymi

        Hallituksen pj ei nauti kuntalaisten luottamusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hallituksen pj ei nauti kuntalaisten luottamusta.

        TOTTA !EI AINAKAAN MINUN!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hallituksen pj ei nauti kuntalaisten luottamusta.

        Valtiistonpuheenjohtaja sitten nauttii🤮


    • Anonyymi

      ei ne tee töitä kun jatkuva krapula.imatralla kaikki svidurallaa.

      • Anonyymi

        Kyllä Mokelainen hommansa hoitaa,täytyy välii vähä huilata.


    • Anonyymi

      Imatran kaupunginhallitus, valtuuston puheenjohtajat sekä ylin viranhaltijajohto tekevät ensi viikolla kaksipäiväisen tutustumis- ja kokousmatkan Haminaan ja Porvooseen.
      Maanantaina kaupunginhallitus tutustuu muun muassa Haminan konserniyhtiöihin. Sen jälkeen siirrytään Porvooseen, missä pidetään kaupunginhallituksen varsinainen kokous.
      Kokouksen asialistalla on muun muassa Matias Hildenin nimittäminen vt. kaupunginjohtajaksi ja tähän liittyvä palkankorotus sekä uuden urheilutalon sijoituspaikan valinta.
      Porvoon kaupungin edustajia imatralaiset tapaavat tiistaina alkupäivällä. Sitä ennen he yöpyvät Haikon kartanossa.
      Reissusta sovittu viime vuonna
      Takana on poikkeuksellisen tuulinen vuosi Imatran kunnallispolitiikassa. Puhuri huipentui vajaa viikko sitten vt. kaupunginjohtaja Ari Lindemanin potkuihin kesken koeajan.

      Helposti tulee mieleen, että kokousmatkan tarkoituksena on ennen muuta rauhoittaa tunnelmia ja paikkailla keskeisten päättäjien välejä.


      Perussuomalaisten Sari Miettinen on kaupunginhallituksen jäsen, Timo Härkönen sen 2. varapuheenjohtaja. ANU PAKARINEN
      Kaupunginhallituksen puheenjohtajan Ilkka Nokelaisen (sd.) mukaan kyseessä on kuitenkin aivan tavallinen kokous- ja virkamatka. Reissusta sovittiin alun perin jo viime vuoden puolella. Koronan takia ajankohta on kuitenkin siirtynyt.

      – Muistaakseni ajankohtaa on siirretty jo kaksi kertaa koronaan liittyen. Totesimme joku viikko sitten, että nyt pidetään kiinni tästä aikataulusta. On isäntiäkin kohtaan kohtuutonta, jos aikataulua veivataan ylen aikaa, Nokelainen sanoo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      44
      7736
    2. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      70
      4506
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      59
      3839
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      72
      3715
    5. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      98
      3539
    6. 55
      3163
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      66
      3131
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2548
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      211
      2163
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      52
      1658
    Aihe