Vauhtia vihreään siirtymään

Anonyymi

Saarijärven on oltava malliesimerkki ilmastonmuutoksen torjunnassa. Silloin ei riitä, että jäämme näpertelemään jollain työsuhdepolkupyörillä vaan tarvitaan todellisia konkreettisia toimia kasvihuonekaasujen vähentämiseksi pohjoisessa Keski-Suomessa. Siksi lupaankin kaikille kaupunkiimme työ- tai virkasuhteessa oleville henkilöille työsuhdekulkuneuvoksi Teslan tai vaihtoehtoisesti Polestarin.

Terveisin
Jorma Iso-etukara
tuleva kuntavaaliehdokas

4

145

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Just näin.Työsuhdeautot tai pyörät, riippuen missä asuu.

      • Anonyymi

        Eikä siinä vielä kaikki. Lisäksi lupaan vegaanisett työsuhdeaamiaiset, digitaalisen Vapputonnin sekä Bile-Ilmarin juontamat hiilineutraalit iltapäiväbingot.

        Terveisin
        Jorma Iso-etukara
        tuleva kuntavaaliehdokas


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikä siinä vielä kaikki. Lisäksi lupaan vegaanisett työsuhdeaamiaiset, digitaalisen Vapputonnin sekä Bile-Ilmarin juontamat hiilineutraalit iltapäiväbingot.

        Terveisin
        Jorma Iso-etukara
        tuleva kuntavaaliehdokas

        Älä naurata onneton


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä naurata onneton

        En nauratakkaan, vaan kerron jo nyt kaikki vaalilupaukseni jotka tulen myös toteuttamaan. Tälle tasolle eivät muut tule pääsemään. Vain paras on kyllin hyvää äänestäjille. Muut lupailkoot pelkkää ilmaa ja fillareita.

        Terveisin
        Jorma Iso-etukara
        tuleva kuntavaalirhdokas


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      95
      1841
    2. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      488
      1409
    3. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      48
      1210
    4. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      88
      1203
    5. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      75
      1170
    6. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      194
      1154
    7. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      947
    8. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      11
      914
    9. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      65
      725
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      176
      721
    Aihe