Arctic nutrition yritys

Anonyymi

Salailua ja epämääräisiä vastauksia!
Onko jollain muulla huonoja kokemuksia ko firmasta? Koetin selvittää tuotteiden valmistuspaikkaa ja sain kolme eri vastausta. Valmistetaan kotimaassa, valmistutetaan yhteistyökumppanilla, valmistetaan lääkefirmassa. Faktaa on vain että tuotteiden valmistuttaja on arctic. Eivät edes itse tee tuotteitaan.
Uusimpana ilmiönä oli ulkopuolisilta ravintotuntijoilta ostetut yleispätevät luennot. Ei ole firmalla edes omia asiantuntijoita =)
Suomalaisuudella ratsastaminen on säälittävää jos firmassa on suomalaista vaan y-tunnus.

3

468

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minusta on turha yrittää kerätä negatiivista taustatukea yritykselle, joka maksaa veronsa Suomeen 6 miljoonan liikevaihdosta ja työllistää ihmisiä hyvän määrän.Teetättää tuotteet suomalaisista raaka- aineista, sikäli, jos niitä vain on ja täydentää niitä tarvittaessa valvotuilla, ulkomaisilla.
      Tuotteita valvoo ja testaa suomalaiset tulli ja elintarvikeviranomaiset tiukasti, joten ne on täysin laillisia ja vaikutus terveyteen on tutkittua. Etiketit ja muut valmistajista ja valmistuttajista ovat lainmukaisia, eikä näille tyhjäntoimittajille tarvi jakaa tietoa, Heillä on kyllä aikaa krassata ja kadehtia yritysten asioita ja levittää väärää tietoa menestyvien yritysten kiusaamiseksi. Saisivat mieluummin aloittaa työt.
      Toivotan menestystä Arctic Nutritionille: " Karavvaani kulkee ja koirat haukkuu "

      terveisin Bertil

      • Anonyymi

        Sano mitä sanot terve ihminen ei tarvitse mitään lisäaineita kehoonsa . Oli firma miten hyvä tahansa. Jos ainä uskot niin usko mutta ei se mustamaalaamista ole jos sanoo että terveysasemalla voi ottaa kokeet jousta näkyy puutos tila ja kehossa ei, tavallisesti ei ole mitään puutostilaa, ihmisillä on elektrolyytit kunnossa. Koska nykyihminen saa kaiken tarvitsemansa ravinnostaan.


    • Anonyymi

      Jos menee luonnonlääke linjalle niin on muistettava että se on industrian myös joka haluaa tienata rahaa. Sitten ei kukaan normaalisti mene mitään lisukkeita ostelemaan koska tavallisesti niistä ei ole edes puutosta.
      Joten meillä on tieteelle perustettu terveyden hoito ja sairaanhoitajat ja lääkärit jotka kyllä määräävät pillereitä jos niihin on tarvetta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      3273
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      16
      2222
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      367
      1920
    4. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      237
      1874
    5. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      31
      1517
    6. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      27
      1434
    7. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      30
      1420
    8. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      67
      1172
    9. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      64
      1039
    10. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      54
      1007
    Aihe