Helposti mennään näistä palo-ovistakin lukkojen kohdalta murtautuen sisään.
https://aijaa.com/f9whoW
https://aijaa.com/iHnhQs
Kerrostalon metallisten palo-ovien lukkojen murtaminen
8
282
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä tuo näytä olleen kovin helppoa.
- Anonyymi
jos ovi olisi ollut takalukossa, eli lukon telki tuosta asennosta vielä tuuman karmin sisällä, eikä painettavissa sisään, millään vääntimellä, avaamatta olisi jäänyt.
- Anonyymi
On ollutkin. Tuossa on 4194 eikä 4190. 4194 takalukittuu suljettaessa aina eikä siinä ole päiväkäyttö/painiketoimintoa ollenkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On ollutkin. Tuossa on 4194 eikä 4190. 4194 takalukittuu suljettaessa aina eikä siinä ole päiväkäyttö/painiketoimintoa ollenkaan.
Tuskin on ollut, karmi olisi kyllä vaurioitunut enemmän, tuo tuskin yhtään. Olen näitä asennuksia nähnyt, että rako on liian iso, eikä takalukitus toimi, kun kieli ei painu tarpeeksi syvään, laukaistakseen teljen.
- Anonyymi
Kyllähän kaiken vääntää jos voimaa ja vipuvartta on.
- Anonyymi
Ei palo-ovi ole mikään murtosuojaovi.
- Anonyymi
Alumiiniprofiiliovi kevyttelkilukolla nyt ei ole murtoturvallisuudeltaan kummoinen. Tuo teräsovi 4194:llä nyt on jo jotain, mutta kaikesta pääsee läpi jos tahtoa löytyy. Olen kuullut, että pankkeihin on murtauduttu ja että kassakaappejakin on joku murtanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El896448MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny425506Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624319NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun814212Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja753960Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801327- 781177
- 3281145
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32910Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is288833