Kerrostalon metallisten palo-ovien lukkojen murtaminen

Anonyymi

8

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä tuo näytä olleen kovin helppoa.

    • Anonyymi

      jos ovi olisi ollut takalukossa, eli lukon telki tuosta asennosta vielä tuuman karmin sisällä, eikä painettavissa sisään, millään vääntimellä, avaamatta olisi jäänyt.

      • Anonyymi

        On ollutkin. Tuossa on 4194 eikä 4190. 4194 takalukittuu suljettaessa aina eikä siinä ole päiväkäyttö/painiketoimintoa ollenkaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On ollutkin. Tuossa on 4194 eikä 4190. 4194 takalukittuu suljettaessa aina eikä siinä ole päiväkäyttö/painiketoimintoa ollenkaan.

        Tuskin on ollut, karmi olisi kyllä vaurioitunut enemmän, tuo tuskin yhtään. Olen näitä asennuksia nähnyt, että rako on liian iso, eikä takalukitus toimi, kun kieli ei painu tarpeeksi syvään, laukaistakseen teljen.


    • Anonyymi

      Kyllähän kaiken vääntää jos voimaa ja vipuvartta on.

    • Anonyymi

      Ei palo-ovi ole mikään murtosuojaovi.

    • Anonyymi

      Alumiiniprofiiliovi kevyttelkilukolla nyt ei ole murtoturvallisuudeltaan kummoinen. Tuo teräsovi 4194:llä nyt on jo jotain, mutta kaikesta pääsee läpi jos tahtoa löytyy. Olen kuullut, että pankkeihin on murtauduttu ja että kassakaappejakin on joku murtanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      89
      6448
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      42
      5506
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4319
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      81
      4212
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      75
      3960
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      80
      1327
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      78
      1177
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1145
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      910
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      288
      833
    Aihe