viski

-Tarjoilija, yksi viski!
-Jäänkö kanssa?
-Joo, voit sä jäädäkin.
11583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaksi toimitusjohtajaa matkasi Norjan Lappiin joka syksyiselle "rentoutumisretkelleen". Ja kuten normaalisti takakontti oli täynnä viinaa. Viikko siinä vilahti ja viimein koitti se aamu kun kaikki oli juotu.
-Käy tarkistaa oisko siellä vielä mitään juotavaa, kauhee krapula! inisi Reiska
-Ei ollut muuta kuin tuulilasinpesunestettä, kertoi Rane,-Ja sillähän lähtee näkö, ei me sitä voida juoda!
Miehet huokailivat ja puhaltelivat kotvan aikaa ja sitten Reiska totesi-"Kuule Rane eiköhän tuo ole jo kaikki näkemisen arvonen jo nähty".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laku kirjoitti:

-Tarjoilija, yksi viski!
-Jäänkö kanssa?
-Joo, voit sä jäädäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu